• შინაგან საქმეთა სამინისტროს გენერალურმა ინსპექციამ ვაკე-საბურთალოს სამმართველოს ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს გენერალურმა ინსპექციამ ვაკე-საბურთალოს სამმართველოს თანამშრომელი ნარკოტიკის გასაღების ბრალდებით დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს გენერალური ინსპექციის და ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს სამმართველოს მე-7 განყოფილების დეტექტივის თანაშემწე-გამომძიებელი ბ.ა., ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვისა და გასაღების ბრალდებით დააკავეს. მის მიერ ჩადენილი დანაშაული 6-დან 11 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბ.ა.-მ ერთ-ერთ მოქალაქეს უკანონოდ მიჰყიდა “ტეტრაჰიდროკანაბინოლის” შემცველი ნარკოტიული საშუალება.
გამოძიება ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვა-გასაღების ფაქტზე მიმდინარეობს, საქართველოს სსკ-ს 260-ე მუხლის 1-ლი და მე-4 ნაწილებით.

• General Inspection of the Ministry of Internal Affairs detained employee of Vake...
General Inspection of the Ministry of Internal Affairs detained employee of Vake-Saburtalo Division for drug distribution
The officers of the General Inspection and the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs as a result of jointly held operative and investigative activities, on the basis of judge decision detained detective assistant investigator of the 7th Unit of Vake-Saburtalo Division of Tbilisi Police Department – B.A. – for illegal purchase, keeping and distribution of drugs. The crime committed by him envisages imprisonment from 6 to 11 years in length.
The investigation established that B.A. sold illegally to a citizen the drug "tetrahydrocanabinol".
The investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and distribution of drugs (parts 1 and 4 of the Article 260 of the Criminal Code of Georgia).