• შინაგან საქმეთა სამინისტროს გენერალურმა ინსპექციამ 1 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს გენერალური ინსპექციის თანამშრომლებმა, ჩატარებული საგამოძიებო და ოპერატიული ღონისძიებების შედეგად, თაღლითობის მცდელობის ბრალდებით, სასაზღვრო პოლიციის - თანამშრომელი 1985 წელს დაბადებული დ.ა. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა ერთ-ერთ მოქალაქეს, პატიმრობაში მყოფი შვილის ციხიდან გათავისუფლების სანაცვლოდ, მოტყუებით მოსთხოვა ფული.
სამართალდამცველებმა, ბრალდებულის პირადი ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს თაღლითური გზით დაუფლებული თანხა.
თაღლითობის მცდელობის ფაქტებზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 19-180-ე მუხლის მესამე ნაწილით მიმდინარეობს.

• General Inspection of the Ministry of Internal Affairs detained one person
The officers of the General Inspection of the Ministry of Internal Affairs, as a result of investigative and operative activities, detained Border Police officer -D.A. (DoB1985) for the attempted swindle.
The investigation established that the detainee fraudulently demanded money from one of the citizens in exchange for the release of his son from imprisonment.
As a result of the personal search of the detainee, the law enforcers seized illegally appropriated cash.
Investigation on the fact of the attempted fraud is in progress under article 19-180, III part of the Criminal Code of Georgia.