2016 წლის 8 ივნისს, ქალაქ წყალტუბოში, 1954 წელს დაბადებული თეიმურაზ გ. საკუთარი ავტომანქანით გაჩერებულ ევაკუატორს შეეჯახა, რის შემდეგაც ევაკუატორის მძღოლთან - 1979 წელს დაბადებულ კონსტანტინე ს.-სთან სიტყვიერი შელაპარაკება მოუვიდა. თეიმურაზ გ.-მ კონსტანტინე ს. ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით დაჭრა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი საავადმყოფოში გადაიყვანეს. მომხდარ ფაქტთან დაკავშირებით გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 118-ე მუხლით დაიწყო.
სამართალდამცველებმა დაჭრის ფაქტზე სავარაუდო ბრალდებულის ვინაობა და ადგილსამყოფელი ოპერატიულად დაადგინეს. დაკავების ოპერაციის დროს, თეიმურაზ გ.-მ სამართალდამცველების მისამართით ცეცხლი გახსნა, რის შედეგადაც იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის წყალტუბოს რაიონული სამმართველოს უფროსი რევაზ ქობულია მსუბუქად დაიჭრა. საპასუხო სროლისას, ასევე, დაიჭრა თავად თავდამსხმელი.
ამ დროისათვის ორივე დაჭრილი გადაყვანილია საავადმყოფოში.
სამართალდამცველებმა შემთხვევის ადგილიდან დანაშაულის ჩადენის იარაღები - 2 პისტოლეტი და გლუვლულიანი ცეცხლსასროლი იარაღი ნივთმტკიცებად ამოიღეს. თეიმურაზ გ-ს საცხოვრებელი სახლიდან ამოღებულია სხვადასხვა ტიპის იარაღი და საბრძოლო მასალა.
შსს-ს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტი გამოძიებას საქართველოს სსკ-ს 118-ე, 236-ე და 353-ე მუხლებით აწარმოებს.

On June 8, 2016 Teimuraz G. (D.o.B.: 1954) crashed the parked tow-away truck with his own car in Tskaltubo city; the incident was followed by a verbal quarrel between him and Konstantine S (D.o.B.: 1979), the driver of the tow-away truck. Teimuraz G. wounded Konstantine S with a fire gun and fled from the scene. Wounded was taken to the hospital. Investigation over the incident is launched under the article 118 of the Criminal Code of Georgia.
Law enforcers promptly identified the alleged accused and his whereabouts. During the arrest Teimuraz G. opened fire to the police; as a result Revaz Kobalia, Head of Tskaltubo Region Division of Imtereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department was lightly wounded. The attacker was also wounded during response firing.
Both of the wounded are in hospital at the moment.
Law enforcers sized the crime tools - 2 pistols and a smoothbore gun - from the scene as evidences. Various types of guns and ammunition have been seized from the house of Teimuraz G.
Investigation is conducted by Imtereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department under the articles 118, 236 and 353 of the Criminal Code of Georgia.