დღეს თბილისში, საბურთალოს რაიონში, უცნობმა პირებმა ალექსი პეტრიაშვილს ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენეს და ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით ორივე ქვედა კიდური დაუზიანეს.
გამოძიების წინასწარი ინფორმაციით, თავდასხმის მომენტში ალექსი პეტრიაშვილი ყოფილი დიპლომატის - ლევან მიქელაძის საფლავზე სამ მეგობართან ერთად იმყოფებოდა.
მომხდარის შესახებ შეტყობინება გადაუდებელი დახმარების ოპერატიული მართვის ცენტრ „112“-ში ახლომდებარე საცხოვრებელ კორპუსში მცხოვრები მოქალაქისგან შევიდა.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქ. თბილისის პოლიციის დეპარტამენტმა გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 117-ე მუხლით დაიწყო, რაც ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანებას გულისხმობს.
შემთხვევა საბურთალოს პანთეონის ძმათა სასაფლაოს ტერიტორიაზე მოხდა.
შსს მიმართავს ფაქტის თვითმხილველ პირებს, დანაშაულის დროულად გამოძიების მიზნით, ითანამშრომლონ სამართალდამცავ ორგანოებთან.

Today in Tbilisi, Saburtalo district unidentified persons physically assaulted Mr. Aleksi Petriashvili and caused injuries with a firearm in his both legs.
According to the preliminary information, by the moment of the attack Aleksi Petriashvili with his three friends was at the cemetery of the former diplomat – Levan Mikeladze.
The incident was immediately reported to the Operative Management Center “112” by a civilian residing in the nearby building.
Tbilisi Police Department of the MIA launched investigation over the serious intentional damage to health, the crime envisaged by the article 117, Criminal Code of Georgia.
The incident had a place in the territory of Brothers’ Cemetery.
The Ministry of Internal Affairs appeals to witnesses to cooperate with the law enforcement authorities to investigate the crime in a timely manner.