საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტი, აჭარის ა/რ-ის, იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტები აწარმოებენ გამოძიებას საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 223-ე პრიმა მუხლის პირველი და მეორე ნაწილებით, სსკ-ის 18-179-ე მუხლის მეორე ნაწილით და სსკ-ის 151-ე მუხლით.
დღეის მდგომარეობით, გამოძიების მიერ აღნიშნულ საქმეებზე მოპოვებულია დამატებითი მტკიცებულებები, რომელთა საფუძველზეც მხილებულ იქნა ე.წ. კანონიერი ქურდი მინდია გ., მეტსახელად „ლავას ოღლი“.
შედეგად, გამოძიება შევიდა დასკვნით ფაზაში და უახლოეს მომავალში მინდია გ-ს წარედგინება ბრალი.
მინდია გ. 2015 წლის დეკემბერში დაკავებული იქნა მოლდოვის რესპუბლიკაში. მიმდინარეობს მისი საქართველოში დეპორტაციის პროცესი.

Central Criminal Police Department alongside Ajara, Imereti, Ratcha-lechkhumi and Kvemo Svaneti police departments jointly conduct investigation under the article 223 (1) I and II parts, article 18-179, II part and article 151 of the Criminal Code.
At this moment additional evidences have been gathered regarding the mentioned cases on the basis of which criminal authority Mindia G. under the nickname “Lavas Oghli” was exposed.
As a result, investigation has moved to the final phase and Mindia G. will face charges in the nearest future.
In December 2015 Mindia G. was detained in the Republic of Moldavia. Deportation procedures are in progress at the moment.