შინაგან საქმეთა სამინისტრო გაცნობებთ, რომ საძიებო სამუშაოების გამო თბილისში, 30 ივნისს, 00:00 სთ-ზე, მტკვრის კალაპოტის დათვალიერების მიზნით, ორთაჭალჰესის წყლის რეზერვის გაშვება იგეგმება. ორთაჭალჰესის ხელმძღვანელის - ვალერი ლომთაძის ინფორმაციით, აღნიშნული მოქმედებები მდინარე მტკვრის დონის მცირედით (15-20 სმ-ით) აწევას გამოიწვევს ორთაჭალჰესიდან რუსთავი-გარდაბანი-მარნეული-წითელი ხიდის მიმართულებით, რაც დაახლოებით 30 ივნისის დილის 07:00 სთ-მდე გაგრძელდება.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო მოუწოდებს მოქალაქეებს, რომლებიც აღნიშნულ ტერიტორიაზე თევზჭერით არიან დაკავებულნი, დროის ზემოაღნიშნულ მონაკვეთში, უსაფრთხოების ზომებიდან გამომდინარე, თევზაობისგან და მდინარეში შესვლისგან თავი შეიკავონ. სამინისტრო ასევე მოუწოდებს მოქალაქეებს, საჭიროების შემთხვევაში, დაუყოვნებლივ დაუკავშირდნენ „112“-ს.

Due to the searching activities to be carried out on Mtkvari river-bed Ministry of Internal Affairs of Georgia would like to inform the citizens that on June 30 at 00:00 water from Ortachalhesi will be released from the reservoir. According to the head of “Ortachalahesi” Valeri Lomtatidze, the abovementioned activity will slightly increase the water level (by 15-20 cm) in Mtkvari river from Ortachalahesi to Rustavi-Gardabani-Marneuli-Tsiteli Khidi direction. The process will continue until June 30 07:00.
The Ministry of Internal Affairs calls on the citizens fishing at abovementioned territory to refrain entering the river as well as fishing. The Ministry also calls on the citizens to immediately contact “112” in case of emergencies.