შსს-ს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტი 21 მარტს დაგეგმილი აქციის დროს ავტოსატრანსპორტო საშუალებების შეუფერხებელი და უსაფრთხო მოძრაობის უზრუნველყოფის მიზნით დედაქალაქში გარკვეულ შეზღუდვებს აწესებს:
08:00 საათიდან მოძრაობა შეიზღუდება თავისუფლების მოედანზე, რადგან აქციის ორგანიზატორები იწყებენ სცენის მონტაჟს.
14:00 საათიდან მოძრაობა შეიზღუდება ვარდების მოედანზე და რუსთაველის გამზირზე. აქციის მიმდინარეობისას ასევე შეიზღუდება მოძრაობა პუშკინის ქუჩაზე და რუსთაველის გამზირთან დამაკავშირებელ ყველა ქუჩაზე.
აქციის მსვლელობისას ავტოტრანსპორტი იმოძრავებს თაბუკაშვილის ქუჩაზე და კოსტავას გამზირზე გმირთა მოედნის მიმართულებით.

Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs imposes certain restrictions in capital with the aim of ensuring unhindered and safe traffic movement during the protest rally scheduled on March 21.
From 08:00 traffic movement will be restricted on Freedom Square, owning to the fact that rally organizers will commence installation of the stage.
From 14:00 traffic movement will be restricted on Roze Square and Rustaveli Avenue. During the rally traffic movement will also be restricted on Pushkin Street and all streets linked to the Rustaveli Avenue.
During the rally traffic movement will be allowed on Tabukashvili and Kostava Streets to the direction of the Heroes’ Square.