საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტი გაცნობებთ, რომ დიდთოვლობის გამო მცხეთა-მთიანეთის რეგიონში, კერძოდ, კობი-გუდაურის საავტომობილო გზის მონაკვეთზე, დაბა ფასანაურიდან, ყველა სახის სატრანსპორტო საშუალების მოძრაობა აიკრძალა. საპატრულო პოლიცია ასევე გაცნობებთ, რომ "დარიალი"-ს სასაზღვრო გამშვებ პუნქტში უგზოობის გამო მიმოსვლა დროებით შეზღუდულია როგორც ქვეყანაში შემომავალი, ისე ქვეყნიდან გამავალი ყველა სახის ავტომობილებისთვის.
ასევე დიდთოვლობის გამო მოძრაობა აიკრძალა სამცხე-ჯავახეთის რეგიონში, კერძოდ, ნინოწმინდიდან სომხეთთან დამაკავშირებელ სასაზღვრო გამშვებ პუნქტ "სამებამდე".
აგრეთვე აკრძალულია მოძრაობა ყველა სახის სატრანსპორტო საშუალებისთვის ქვემო ქართლის რეგიონში, ქალაქ წალკიდან ნინოწმინდის მიმართულებით.

Patrol Police Department would like to inform you that due to the heavy snowing traffic movement for all means of transport is restricted in Mtskheta-Mtianeti region, namely on Kobi-Gudauri road sector. Patrol Police also wants to inform public that traffic movement is also hindered in Dariali port of entry for vehicles entering or leaving the country.
Due to the heavy snowing traffic movement was also restricted in Ninotsminda, namely on the road sector leading to “Sameba” port of entry on Georgian-Armenian state border.
Traffic movement is also restricted for all types sof transport in Kvemo Kartli Regiona, namely to Tsalka-Ninotsminda direction.On both road sectors intensive road clearing activities are underway.