ადიგენის რაიონის სოფელ მოხეში ერთ-ერთი შენობის აღდგენითი სამუშაოები დაიწყო, რომელსაც სახელმწიფო ტენდერში გამარჯვებული კომპანია ახორციელებს. ადგილზე შეკრებილი ადგილობრივი მოსახლეობა აღნიშნულ სამუშაოებს აპროტესტებდა და კომპანიას საქმიანობის განხორციელებაში ხელს უშლიდა. შსს-ს სამცხე-ჯავახეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს თანამშრომლები ადგილზე საზოგადოებრივი წესრიგის დაცვას უზრუნველყოფდნენ.
სამართალდამცველები შენობის პერიმეტრს შესაძლო დაპირისპირების თავიდან აცილების მიზნით იცავდნენ. პოლიციელებმა მოქალაქეებს სიმშვიდისკენ და კანონის დაცვისკენ მოუწოდეს. შეკრებილმა მოქალაქეებმა პოლიციის თანამშრომლებს სიტყვიერი შეურაცხყოფა მიაყენეს და პოლიციის ავტომანქანები დააზიანეს.
მომხდართან დაკავშირებით სამართალდამცველებმა 11 პირი ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა კოდექსის 166-ე (წვრილმანი ხულიგნობა) და 173-ე (პოლიციის კანონიერი მოთხოვნისადმი დაუმორჩილებლობა) მუხლებით დააკავეს, ხოლო 3 პირი დაკავებულია სისხლის სამართლის კოდექსის 353-ე მუხლის მე-2 ნაწილით (პოლიციის მიმართ წინააღმდეგობის გაწევა, ჩადენილი ჯგუფურად).

Construction works of one of the buildings located in Adigebi region have started which is being fulfilled by the company that won in the announced tender.
Local population protested against the mentioned construction works and hindered company’s activities. Employees of Samtskhe-Javakheti Police Regional Main Division of the Ministry of Internal Affairs were at the place to ensure public order.
Law enforcers protected perimeter in order to prevent any confrontation. Police called on the gathered people to preserve order and remain calm, however citizens verbally assaulted police officers and damaged police vehicles.
In connection with the mentioned fact, 11 persons were detained under the article 166 (minor hooliganism) and article 173 (disobedience of the police demand) of the Code of Administrative Offences. Three persons were additionally detained under the article 353, II part (resistance to the police, committed in group) of the Criminal Code of Georgia.