შინაგან საქმეთა სამინისტრო გაცნობებთ, რომ მუსიკალურ ფესტივალთან დაკავშირებით 17 აგვისტოდან ანაკლიიდან განმუხურში მისასვლელი საავტომობილო გზა გადაიკეტა, როგორც ავტომანქანებისთვის, ისე ფეხით მოსიარულეთათვის.
რაც შეეხება ზუგდიდი–ანაკლიის მიმართულებას, 18 აგვისტოდან აღნიშნულ მონაკვეთზე ავტომანქანებისთვის გადაადგილება შეიზღუდება.
ასევე გაცნობებთ, რომ გადაკეტვის ადგილიდან ანაკლიის მიმართულებით და მთლიანად საკურორტო ტერიტორიაზე იმოძრავებს საზოგადოებრივი ტრანსპორტი. ანაკლიაში ავტომანქანები დაიშვებიან მხოლოდ სპეციალური საშვებით.
მუსიკალურ ფესტივალზე დამსწრეებს ვურჩევთ თავი შეიკავონ საკუთარი ავტომქანებით გადაადგილებისგან და გამოიყენონ საზოგადოებრივი ტრანსპორტი.

The Ministry of Internal Affairs would like to inform you that in connection with music festival the road from Anaklia to Ganmukhuri will be blocked from August 17 for the traffic as well as for the pedestrians.
As for the Zugdidi-Aaklia direction, from August 18 the traffic movement will be partially restricted.
We would also like to inform you that from the point of restriction public transport will be operational to the direction of Anaklia and the entire coast line. In Anaklia traffic movement will be allowed only with special permit. For those who plan to attend the music festival, it is preferable not to travel by car and use public transport instead. Traffic movement restrictions will last till September 1.