შინაგან საქმეთა სამინისტრომ სამების საკათედრო ტაძარში მამა გაბრიელის წმინდა ნაწილებთან მიახლების მსურველთა დიდი ნაკადის უსაფრთხოებისა და წესრიგის დაცვის მიზნით შემდეგი გადაწყვეტილება მიიღო:
ქვეითად მოსიარულე მოქალაქეებმა ტაძრის დასავლეთ კარიბჭემდე მისასვლელად სამრეკლოს ქუჩით უნდა ისარგებლონ, საიდანაც სამების ცენტრალური შესასვლელიდან რკინის ჯებირებით მოწყობილი უსაფრთხოების დერეფნის გავლით შეძლებენ ტაძართან მისვლას.
ტაძრიდან გამოსვლისას, მოქალაქეებმა სამხრეთის კარიბჭის მიმართულებით უნდა იმოძრაონ და სამების ეზო ერისთავის ქუჩის მხრიდან დატოვონ.
ტაძრისკენ მიმავალ ყველა ქუჩაზე ავტომანქანით მოძრაობა იზღუდება, ხოლო ხალხის ნაკადის მატებისას, შესაძლებელია, საპატრულო პოლიციის ეკიპაჟებმა ქუჩები პერიოდულად გადაკეტონ.
იმისთვის, რომ არ მოხდეს გაუთვალისწინებელი შემთხვევები და პოლიციამ შეძლოს ხალხის ნაკადის მოწესრიგება, შინაგან საქმეთა სამინისტრო ტაძარში შესვლის მსურველებს მოუწოდებს, დაემორჩილონ სამართალდამცველების კანონიერ მოთხოვნას, ხელი შეუწყონ მათ წესრიგის დაცვაში და პოლიციასთან ერთად კოორდინირებულად იმოქმედონ.

Aiming to secure order and safety, the Ministry of Internal Affairs has made the following decision in connection with the amount of pilgrims willing to see Father Gabriel’s holly parts at “Trinity” cathedral church:
Pedestrians should approach the cathedral from western gates, by Samreklo Street, where citizens will be able to enter cathedral form the main gates, after passing safety corridor.
While leaving the cathedral citizens have to move to the direction of southern gates and leave the church by Eristavi Street.
On all streets leading to “Triniti” church traffic movement is restricted and in case of increasing the number of pilgrims, Patrol Police officers may block the passage to the several streets periodically.
In order to avoid unexpected situations and incidents and to allow police manage the crowd, the Ministry of Internal Affairs calls on pilgrims to obey legal demands of police, contribute to maintaining public order and act in coordination with police forces.