შინაგან საქმეთა სამინისტროს მცხეთა-მთიანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, გუდაურში მომხდარ სავარაუდოდ უბედურ შემთხვევასთან დაკავშირებით, რის შედეგადაც გარდაიცვალა 12 პირი, გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 116-ე მუხლით დაიწყეს, რაც გაუფრთხილებლობით სიცოცხლის მოსპობას გულისხმობს.
გუდაურში მდებარე ინდური რესტორნის მეორე სართულზე მოწყობილ საძინებელ სივრცეში, ნანახი იქნა, სავარაუდოდ, ამავე ობიექტში დასაქმებული 12 ადამიანის ცხედარი.
პირველადი დათვალიერებით ცხედრებს ძალადობის კვალი არ აღენიშნებათ.
ასევე, გამოძიების პირველადი ინფორმაციით, საძინებელი ოთახების სიახლოვეს, შიდა, დახურულ სივრცეში განთავსებული იყო გენერატორი, რომელიც გუშინ, სავარაუდოდ მას შემდეგ ჩართეს, რაც ობიექტს დენის მიწოდება შეუწყდა.
გარდაცვლილი 12 პირიდან 11 უცხო ქვეყნის, ხოლო ერთი საქართველოს მოქალაქეა.
ფაქტთან დაკავშირებით აქტიურად მიმდინარეობს საგამოძიებო მოქმედებები, ადგილზე მუშაობენ ექსპერტ - კრიმინალისტები, მიმდინარეობს საქმესთან შემხებლობაში მყოფი პირების გამოკითხვები. დანიშნულია შესაბამისი ექსპერტიზები. ასევე გარდაცვალების ზუსტი მიზეზის დასადგენად დანიშნულია სასამართლო- სამედიცინო ექსპერტიზა.

The employees of Mtskheta-Mtianeti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, in connection with the accident that took place in Gudauri, as a result of which 12 people died, started an investigation under Article 116 of the Criminal Code of Georgia, which implies Negligent manslaughter.
In the resting area on the second floor of the Indian restaurant located in Gudauri, the bodies of 12 people employed in the same facility were found.
At the initial inspection, no signs of body injuries or signs of violence were detected.
According to the preliminary information of the investigation, a power generator was placed in an indoor area, closed space near the bedrooms, which was turned on yesterday, probably after the power supply was turned off.
Out of 12 deceased individuals, 11 are citizens of foreign countries, and one is a citizen of Georgia.
In connection with the fact, investigative actions are actively being carried out, forensic - criminalistics are working on the spot, interviews of persons irelated to the case are being conducted. Appropriate examinations are appointed. A forensic medical examination has also been appointed to determine the exact cause of death.