გვსურს, საზოგადოებას მივაწოდოთ ინფორმაცია შინაგან საქმეთა სამინისტროში, ჯგუფური ძალადობის ორგანიზების ხელმძღვანელობის ან მასში მონაწილეობისა და ძალადობრივი ქმედებისკენ საჯაროდ მოწოდების ფაქტებზე მიმდინარე გამოძიების შესახებ.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, სისხლის სამართლის კოდექსის 225-ე და 239-ე პრიმა მუხლებით დაწყებული გამოძიების ფარგლებში, რაც ჯგუფური ძალადობის ორგანიზებას, ხელმძღვანელობას ან მასში მონაწილეობასა და ძალადობრივი ქმედებისკენ საჯაროდ მოწოდებას გულისხმობს, სპეციალური საგამოძიებო მოქმედებები ჩაატარეს.
მოსამართლის განჩინების საფუძველზე დაწყებული სპეციალური საპოლიციო ღონისძიებების ფარგლებში ბოლო ორი დღის განმავლობაში განხორციელდა ჩხრეკა, როგორც კონკრეტული პარტიების ოფისებში, ასევე, საქმესთან შემხებლობაში მყოფი პირების საცხოვრებელ სახლებში. სამართალდამცველებმა ოფისებისა და საცხოვრებელი სახლების ჩხრეკის შედეგად ნივთმტკიცებად ამოიღეს: ცეცხლსასროლი იარაღები, დიდი ოდენობით თანხა, მეხსიერების ბარათები, კომპიუტერული ტექნიკა, ასევე, ჩაფხუტები, აირწინაღები, დიდი რაოდენობით პიროტექნიკა, ელექტროგადამცემი მოწყობილობები, ე. წ. მოლოტოვის კოქტეილები, საღებავები, სხვადასხვა სახის ხსნარები, რომლებზეც დანიშნულია შესაბამისი ექსპერტიზები.
მაღალი საზოგადოებრივი ინტერესიდან გამომდინარე, ვავრცელებთ ინფორმაციას თავდაცვის ყოფილი მინისტრის, დავით კეზერაშვილის ოჯახის წევრის მფლობელობაში არსებული, ამაღლების ქუჩა N12-ში მდებარე საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკის თაობაზე.
აღნიშნულ მისამართზე ბოლო წლების განმავლობაში ცხოვრობდა დავით კეზერაშვილის ცოლის ძმა, „ერთიანობა - ნაციონალური მოძრაობის“ საზოგადოებასთან ურთიერთობის მდივანი - დიმიტრი ჩიქოვანი. ჩხრეკისას სამართალდამცველებმა საცხოვრებელ ბინაში მოწყობილი სპეციალური სამალავიდან ამოიღეს, როგორც რეგისტრირებული, ასევე, რამდენიმე ათეული არარეგისტრირებული ცეცხლსასროლი იარაღი, მაყუჩები, საბრძოლო ვაზნები, კომპიუტერული ტექნიკა და მეხსიერების ბარათი.

• Statement by the Ministry of Internal Affairs
We would like to inform the public on the ongoing investigation at the Ministry of Internal Affairs regarding the facts of leading or participating in the organization of group violence and publicly calling for violent actios.
Officers of the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs, within the framework of the investigation initiated under Articles 225 and 239 of the Criminal Code of Georgia, which refers to the organization, leading or participating in group violence and publicly calling for violent actions, conducted special investigative actions.
Within the framework of special police measures initiated based on a judge's ruling, search activities have been conducted in the offices of specific parties, as well as in residential places of persons involved in the case, over the past two days. As a result of the search of offices and residential places, law enforcement officers seized as evidence: firearms, a large amount of cash, memory cards, computer equipment, as well as helmets, gas masks, a large amount of pyrotechnics, electrical equipment, so-called Molotov cocktails, paints, various types of solutions, on which relevant examinations have been appointed.
Due to high public interest, we are disseminating information about the search of a residential building located at Amagleba Street No. 12, owned by a family member of the former Minister of Defense - Davit Kezerashvili.
In recent years, Davit Kezerashvili's brother-in-law, the Public Relations Secretary of the "Unity - National Movement" - Dimitri Chikovani, has resides at the mentioned address. During the search, law enforcement officers seized both registered and several dozen unregistered firearms, silencers, ammunition, computer equipment, and a memory card from a special cache place in the apartment.