რუსთაველის გამზირზე გამართული აქცია არაერთხელ გასცდა შეკრებისა და მანიფესტაციის კანონით დადგენილ ნორმებს. საკანონმდებლო ორგანოს მიმდებარე ტერიტორიაზე შეკრებილები, როგორც წინა დღეებში კვლავ განაგრძობენ ძალადობრივ ქმედებებს.
რამდენიმე საათია აქციის აგრესიული ჯგუფების მხრიდან პოლიციელებზე თავდასხმა ხორციელდება. ისინი სამართალდამცველებს სიტყვიერად და ფიზიკურად უპირისპირდებიან. პოლიციელების მისამართით ისვრიან ქვებს, პიროტექნიკას, ცეცხლმოკიდებულ ნივთებს, შუშის ბოთლებსა და რკინის საგნებს.
აქციის მონაწილეების ძალადობრივი ქმედებების შედეგად, 1-2 დეკემბერს დაშავდა შინაგან საქმეთა სამინისტროს 21 თანამშრომელი. სამართალდამცველებს სხეულზე სხვადასხვა სახის დაზიანება აღენიშნებათ და შესაბამისი სამედიცინო დახმარება უტარდებათ.
ბოლო დღეებში მიმდინარე აქციების განმავლობაში სულ შინაგან საქმეთა სამინისტროს 113 თანამშრომელი დაშავდა, საიდანაც 4 ამ დრომდე რჩება კლინიკაში.
კიდევ ერთხელ მოვუწოდებთ აქციის აგრესიულ წევრებს, რომ პროტესტი გამოხატონ მშვიდობიან ფორმებში, არ დაარღვიონ კანონი და დაემორჩილონ ადგილზე მყოფი პოლიციელების მითითებებს. კანონდარღვევის ნებისმიერი ფაქტი პოლიციის მხრიდან დაუყოვნებლივ იქნება აღკვეთილი და შესაბამისი სამართლებრივი რეაგირება მოჰყვება.

The rally held on Rustaveli avenue repeatedly went beyond the norms established by the las on assembly and manifestation. Those who have gathered in the vicinity of the legislative body continue their violent actions, as in previous days.
Aggressive protest groups have been attacking the police for several hours. They confront law enforcement officers verbally and physically. Stones, pyrotechnics, flammable and iron objects, glass bottles are thrown at the policemen.
21 employees of the Ministry of Internal Affairs were injured on December 1-2 as a result of the violent actions of the protestors. The law enforcement officers have various types of injuries on their bodies and are receiving appropriate medical assistance.
A total of 113 employees of the Ministry of Internal Affairs were injured during the recent actions, out of which 4 are still in the clinic.
We once again call on the aggressive members of the rally to express protest in peaceful ways, refrain from violating law and follow the instructions of the police officers on the spot. Any violation of the law will be immediately foiled by the police and appropriate legal action will be taken.