პარლამენტის მიმდებარე ტერიტორიაზე მიმდინარე აქციის მონაწილეთა პროტესტის გამოხატვა სრულად გასცდა, შეკრება-მანიფესტაციის შესახებ კანონით გათვალისწინებულ ფარგლებს და სრულად ძალადობრივი გახდა.
აქციის მონაწილეებს, სრული შესაძლებლობა აქვთ საკუთარი პროტესტი გამოეხატათ მშვიდ ვითარებაში, თუმცა საზოგადოება სხვადასხვა სატელევიზიო ეთერების საშუალებით ნათლად ხედავს, რომ შეკრებილები მასიურად არღვევენ საზოგადოებრივ წესრიგს. აქციის მონაწილეებმა საკანონმდებლო ორგანოს შენობის მიმართულებით ისროლეს პიროტექნიკა. გარდა ამისა, ქვებისა და სხვადასხვა საგნების გამოყენებით დააზიანეს პარლამენტის წინა და გვერდით ფასადზე განთავსებულ სამუშაო ოთახების ფანჯრები. ასევე, საკანონმდებლო ორგანოში ისროლეს ცეცხლმოკიდებული ნივთები რის შედეგად პარლამენტის შენობის რამდენიმე ოთახში გაჩნდა ხანძარი, რომელიც ამ დროისთვის ლიკვიდირებულია.
ასევე, აქციის მონაწილეებმა დააზიანეს საკანონმდებლო შენობის დამცავი ჯებირები, პერიოდულად ცდილობენ პარლამენტში შესასვლელი ჭიშკრის დაზიანებას და ეზოში შეჭრას. მოძალადე ჯგუფებმა საავტომობილო გზის სავალ ნაწილზე სხვადასხვა საგნის გამოყენებით ხელოვნური ბარიერები აღმართეს და მუნიციპალიტეტის საკუთრებაში არსებული მატერიალური ქონება დააზიანეს.
ამასთან, აქციის მონაწილეების მხრიდან ნასროლი პიროტექნიკის გამოყენების შედეგად დღეს მიმდინარე აქციაზე დამწვრობა მიიღო შინაგან საქმეთა სამინისტროს ერთმა თანამშრომელმა.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო კიდევ ერთხელ მოუწოდებს აქციის თითოეულ მონაწილეს, რომ პროტესტი გამოხატონ მშვიდ ვითარებაში და დაემორჩილონ ადგილზე მყოფი სამართალდამცველების კანონიერ მითითებებს.
იმ შემთხვევაში, თუ აქციის მონაწილეები არ დაემორჩილებიან სამართალდამცველების მითითებებს და განაგრძობენ კანონსაწინააღმდეგო ქმედებების,გააგრძელებენ პარლამენტის შენობის დაზიანებას, ცეცხლის წაკიდებას და სხვადასხვა ძალადობრივ ქმედებებს, შინაგან საქმეთა სამინისტრო იძულებული გახდება გამოიყენოს კანონით დადგენილი ყველა სპეციალური საშუალება და შეწყვიტოს აქციის მიმდინარეობა.

The protest of rally participants in the vicinity of the Parliament building completely wend beyond the norms defined by the law on assembly and expression and evolved into violence.
Participants of the rally have a full opportunity to express their protest in a peaceful environment, however, the public can clearly see through various TV broadcasts that the gathered individuals are massively violating the public order. Participants of the rally threw pyrotechnics in the direction of the building of the legislative body. In addition, with stones and various objects, they damaged windows of one of the offices located on the frontal and side facades of the Parliament. Herewith, ignited objects were thrown towards the legislative body, as a result of which a fire broke out in several rooms of the parliament building, which has been extinguished as of now.
Herewith, the participants of the rally damaged the protective iron barriers of the legislative building, followed by periodic attempts to damage the entrance gate to the parliament and break into the courtyard of the legislative building. Violent groups erected artificial barriers on the traffic roadway using various objects and damaged material property owned by Tbilisi city hall.
In addition, due to pyrotechnics applied, fired by the participants of the rally, one employee of the Ministry of Internal Affairs received burns during the ongoing protest.
The Ministry of Internal Affairs once again calls on each participant of the rally to express protest peacefully and follow the legal instructions of the law enforcement officers on the spot.
In case if rally participants ignore the instructions of the law enforcement officers and continue to act against the law, continue to damage the parliament building, set fire and carry on other violent actions, the Ministry of Internal Affairs will be forced to resort to all special means defined by law and disrupt the rally.