პარლამენტის მიმდებარე ტერიტორიაზე მიმდინარე აქციასთან დაკავშირებით საპოლიციო დანაყოფების წარმომადგენლები, მობილიზებულები არიან და იცავენ საზოგადოებრივ წესრიგს.
საზოგადოების ინფორმირების მიზნით, გვსურს განვაცხადოთ, რომ აქციაზე მყოფი პირების ნაწილის ქმედებები, აქციის დაწყებიდან მალევე, გახდა ძალადობრივი.
კერძოდ, აქციის წევრებმა დააზიანეს საკანონმდებლო შენობის ჯებირები, ასევე, ქვების და სხვა საგნების გამოყენებით ჩაამსხვრიეს პარლამენტის ფასადზე არსებული ათამდე ფანჯრის შუშა.
ამავდროულად, აქციაზე მყოფ პირებს მობილიზებული აქვთ პიროტექნიკა, ქვები, სხვადასხვა მძიმე საგნები, რომელსაც ისინი სავარაუდოდ კვლავ სამართალდამცველთა წინააღმდეგ გამოიყენებენ.
კიდევ ერთხელ, მოვუწოდებთ აქციის თითოეულ მონაწილეს, პროტესტი გამოხატონ კანონით დადგენილ მშვიდობიან ფარგლებში და არ დაუშვან მართლსაწინააღმდეგო ქმედებების განხორციელება.

The representatives of police units are mobilized and protect the public order in connection with the ongoing protest in the vicinity of the Parliament.
In order to inform the public, we would like to state that the protest of some of the people at the rally, shortly after the start, turned violent.
In particular, the members of the protest rally damaged the iron fences of the legislative building, by using stones and other objects and smashed glasses of up to ten windows on the facade of the parliament.
At the same time, people at the rally have mobilized pyrotechnics, stones, various heavy objects, which they will probably apply against the law enforcement officers again.
We call on each participant of the rally to express protest within the peaceful frames established by the law and refrain from illegal actions.