შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ცენტრალური საარჩევნო კომისიის მომართვის საფუძველზე გამოძიება, სისხლის სამართლის კოდექსის 118-ე მუხლით დაიწყო, რაც ჯანმრთელობის განზრახ ნაკლებად მძიმე დაზიანებას გულისხმობს.
ცენტრალურ საარჩევნო კომისიის შენობაში მიმდინარე არჩევნების შემაჯამებელი სხდომის დროს, „ერთიანობა - ნაციონალური მოძრაობის წარმომადგენელმა“, დავით კირთაძემ ამ დროისთვის დაუდგენელი თხევადი სითხე შეასხა ცენტრალური საარჩევნო კომისიის თავმჯდომარეს, გიორგი კალანდარიშვილს.
ფაქტთან დაკავშირებით მიმდინარეობს გამოძიება და გამოძიების მსვლელობისას ჩატარდება ყველა შესაბამისი საგამოძიებო მოქმედება.

Based on the report of the Central Election Commission, the Ministry of Internal Affairs launched an investigation under Article 118 of the Criminal Code of Georgia, which refers to causing less serious body injury to health committed on purpose.
During the summarizing session of the conducted elections in the building of the Central Election Commission, Davit Kirtadze - the representative of "National Movement", splashed an unidentified liquid to the Chairman of the Central Election Commission - Giorgi Kalandarishvili.
An investigation is underway regarding the fact and all relevant investigative actions will be implemented in the course of the investigation.