გვსურს გამოვეხმაუროთ სხვადასხვა მედია საშუალებებში გასულ სიუჟეტს, ამერიკის შეერთებული შტატების მოქალაქის მიმართ განხორციელებული ძალადობის შესახებ, სადაც დერილ შოლცი ამბობს, რომ აქციაზე ყოფნის დროს, მას სახისა და თავის არეში მრავლობითი დაზიანებები მიაყენეს.
განვმარტავთ, რომ სატელევიზიო ეთერებში გაჟღერებული პიროვნებების სახელით, ბოლო ერთი თვის განმავლობაში, შინაგან საქმეთა სამინისტროს საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრი „112"- ში შეტყობინება დახმარების გაწევის მიზნით არ შემოსულა. დერილ შოლცი შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლებს არ დაუკავებიათ და არც დროებითი მოთავსების იზოლატორში არ იყო გადაყვანილი.
ჩვენს ხელთ არსებული ინფორმაციით, ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების კოორდინაციისა და გადაუდებელი დახმარების ცენტრში დერილ შოლცისგან სამედიცინო დახმარების შესახებ მოთხოვნა ბოლო პერიოდში არ შესულა.
გარდა ამისა, აქციების არც ერთი ლოკაციიდან, სასწრაფო სამედიცინო დახმარების ბრიგადას აღნიშნული პირი სამედიცინო დაწესებულებებში არ გადაუყვანია.
ამასთანავე, არც ერთ სამედიცინო დაწესებულებაში აღნიშნული პირი, მკურნალობის ჩატარების მიზნით, მოთავსებული არ ყოფილა.
დამატებით განვმარტავთ, რომ აღნიშნული ინფორმაციის გავრცელების შემდეგ, საქართველოში ამერიკის შეერთებული შტატების საელჩომ, ინფორმაციის მიღების მიზნით, შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიმართა, რადგან, მათთვისაც უცნობი იყო მსგავსი სახის ინციდენტის შესახებ.

We would like to respond to the stories aired by different media sources regarding the violence against citizen of the United States of America, where Daryl Scholz notes that during the manifestation, he suffered multiple injuries to his face and head.
The Ministry of Internal Affairs would like to clarify that, in recent month, the Agency’s Public Safety Management Center "112" has not received a call for assistance on behalf of the person who appeared on television. Daryl Scholtz had not been detained by the representatives of the Ministry of Internal Affairs, nor was he transferred to a temporary detention facility.
According to the information available to us, the Center for Coordination of Emergency Situations and Emergency Assistance under the Ministry of Internally Displaced Persons from the Occupied Territories, Health, Labor, and Social Affairs has not received any request for medical assistance from Daryl Scholz in the recent period.
In addition to the mentioned, the ambulance crew has not transferred the mentioned person to any medical institutions from none of the locations of the manifestation.
Therefore, the mentioned person was not placed in any medical institution for further treatment.
Herewith, we would like to additionally clarify that after the mentioned information was spread, the Embassy of the United States to Georgia contacted the Ministry of Internal Affairs in order to receive information, given the fact that they were unaware of the alleged incident.