პარლამენტის მიმდებარე ტერიტორიაზე მიმდინარე აქციასთან დაკავშირებით საპოლიციო დანაყოფების წარმომადგენლები, მობილიზებულნი არიან და იცავენ საზოგადოებრივ წესრიგს.
აქცია 12 მაისის 22:00 საათიდან მიმდინარეობს და მონაწილეები განთავსებულნი არიან პარლამენტის მიმდებარე ქუჩებზე, მათ შორის ზ. ჟვანიას, შ. ჩიტაძისა და ბ. ჭიჭინაძის ქუჩებზე არსებულ საპარლამენტო ორგანოს შესასვლელებთან.
აქციის ორგანიზატორები და მონაწილეები საჯაროდ აცხადებენ, რომ ისინი არ მისცემენ დეპუტატებს 13 მაისს, 09:00-ზე დაგეგმილ პარლამენტის იურიდიული კომიტეტის სხდომაზე დასწრების და მასში მონაწილეობის საშუალებას.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო მოუწოდებს აქციის ორგანიზატორებსა და მონაწილეებს გაათავისუფლონ საკანონმდებლო ორგანოს შესასვლელები, დეპუტატებსა და აპარატის თანამშრომლებს მისცენ პარლამენტის შენობაში შესვლისა და სადეპუტატო უფლებამოსილების განხორციელების საშუალება. წინააღმდეგ შემთხვევაში, პოლიცია იმოქმედებს კანონით გათვალისწინებული უფლებამოსილების ფარგლებში და უზრუნველყოფს პარლამენტის შესასვლელების საპოლიციო ძალებით გათავისუფლებას.
კიდევ ერთხელ მოვუწოდებთ საკანონმდებლო ორგანოს შენობის მიმდებარე ტერიტორიაზე მყოფ პირებს, დაემორჩილონ პოლიციელის კანონიერ მოთხოვნას, არ დაუშვან პარლამენტის შესასვლელების ბლოკირება, ასევე, თავი შეიკავონ კანონსაწინააღმდეგო და ძალადობრივი ქმედებებისგან.
ასევე, მოვუწოდებთ ადგილზე მომუშავე სხვადასხვა მედიის წარმომადგენელს, რომ დაემორჩილონ სამართალდამცველების მითითებებს და ხელი არ შეუშალონ მათ კანონით გათვალისწინებული მოვალეობის შესრულებაში.

The representatives of police units are mobilized in connection with manifestation taking place in the vicinity of the Parliament to ensure the public order.
The manifestation is taking place from May 12, 22:00pm and participants are located on the streets surrounding the Parliament, including Z. Zhvania, Sh. Chitadze and B. Chichinadze streets where entrances of the legislative body are located.
The organizers and participants of the rally publicly declare that they will not allow the parliament members to attend and participate in the Legal Committee session of the Parliament scheduled for May 13 at 09:00 am.
The Ministry of Internal Affairs calls on the organizers and participants of the manifestation to clear the entrances of the legislative body, to allow the parliament members and staff to enter the parliament building and exercise their parliamentary powers. Otherwise, police will act within the frames of powers stipulated by law and ensure that the entry ways to the parliament are cleared by police forces.
Once again, we call on citizens in the vicinity of the building of the legislative body to follow the rightful request of police, not to block parliament entrances, and refrain from illegal and violent actions.
Herewith, we call on the representatives of various media working on the ground to follow the instructions of the law enforcers and not to hinder them in fulfilling official duties stipulated by the law.