გვსურს, გამოვეხმაუროთ თბილისში, ლეონიძის ქუჩაზე მომხდარ ინციდენტს, განვმარტავთ, რომ სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულების მიზნით, შინაგან საქმეთა სამინისტროს განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის ავტობუსი ოპერატიული დავალების მიზნით, სპეციალური შუქურის გამოყენებით გადაადგილდებოდა გზის სავალ ნაწილზე.
საავტომობილო გზაზე მოძრავმა ერთ-ერთი ავტომობილის ნასვამ მდგომარეობაში მყოფმა მძღოლმა, 1991 წელს დაბადებულმა ი.წ.-მ არ გაითვალისწინა სამართალდამცველების არაერთი თხოვნა გაეტარებინა მანქანა და ხელი შეუშალა მათ გადაადგილებაში.
მიუხედავად იმის რომ ავტობუსი შეეცადა გადაადგილების მიზნით გვერდი აევლო აღნიშნული სატრანსპორტო საშუალებისთვის, მძღოლმა და მისმა თანმხლებმა პირებმა არ მისცეს ავტობუსს აღნიშნულის საშუალება, რასაც მოჰყვა მათსა და სამართალდამცველებს შორის დაპირისპირება.

We would like to respond to the incident that occurred on Leonidze Street, Tbilisi, we clarify that in order to fulfill official duties, the bus of the Special Tasks Department of the Ministry of Internal Affairs was moving on the road, using a special beacon for an operational task.
The drunk driver of one of the vehicles, moving on the same road – I.Ts. (DoB 1991), ignored multiple requests of the law enforcement officers to let them pass and thus hindered their movement.
Despite the fact that the bus attempted to overtake the mentioned vehicle in order to continue the movement, the driver and his companions did not allow the bus to do so, which resulted in a confrontation between them and the law enforcement officers.