პოლიციის სხვადასხვა დანაყოფის თანამშრომლები, მოვლენების ხელოვნურად ესკალაციისა თავიდან არიდებისა და საზოგადოებრივი წესრიგის დაცვის მიზნით, მობილიზებულნი არიან პარლამენტის შენობის მიმდებარე ტერიტორიაზე.
სამართალდამცველებმა უზრუნველყვეს დეპუტატებისა და პარლამენტის აპარატის თანამშრომლების, საკანონმდებლო ორგანოს შენობიდან უსაფრთხოდ გამოსვლა.
ამ დროისთვის, ჩიტაძისა და ჭიჭინაძის ქუჩიდან მიმდინარეობს პოლიციის კორდონების გაყვანა და აქციის მონაწილეებს შესაძლებლობა ექნებათ პროტესტი გამოხატონ მათთვის სასურველ ადგილზე.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო მოუწოდებს პოლიტიკური პარტიების ლიდერებს, აქციის ორგანიზატორებსა და მონაწილეებს, არ დაარღვიონ კანონი, პროტესტი გამოხატონ მშვიდ ვითარებაში და არ განახორციელონ ძალადობრივი ქმედებები.
კიდევ ერთხელ მივმართავთ აქციის ყველა მონაწილეს, რომ დაუშვებელია ადმინისტრაციული ორგანოების შესასვლელების ბლოკირება და ასევე, საავტომობილო გზების პარალიზება.
პოლიციის მიერ დაუყოვნებლივ იქნება აღკვეთილი კანონდარღვევის ნებისმიერი ფაქტი, ხოლო საზოგადოებრივი წესრიგის დამრღვევი პირების მიმართ კანონით გათვალისწინებული ზომები გატარდება.

Employees of various police units are mobilized in the vicinity of the parliament building in order to prevent artificial escalation of events and protect public order.
The law enforcers ensured the safe exit of the deputies and the employees of the parliament administration from the building of the legislative body.
At the moment, police cordons are being withdrawn from Chitadze and Chichinadze streets, and the participants of the rally will have the opportunity to express their protest at the place preferable to them.
The Ministry of Internal Affairs calls on leaders of political parties, organizers and participants of the rally not to violate the law, to express their protest peacefully and not to carry out violent actions.
Once again, we call on participants of the protest that blocking the entrances of administrative bodies is forbidden as well as paralyzing highways.
The police will immediately foil any violation of the law, and measures defined by the law will be taken against those who violate the public order.