რუსთაველის გამზირზე, პარლამენტის შენობის მიმდებარე ტერიტორიაზე მიმდინარე აქციის მონაწილეთა პროტესტი გასცდა გამოხატვის თავისუფლებისა და მშვიდობიანი შეკრების კანონით დადგენილ ფარგლებს და მიიღო ძალადობრივი ხასიათი.
მიუხედავად პოლიციელების არაერთი მოწოდებისა, ისინი არ ემორჩილებიან სამართალდამცველთა კანონიერ მოთხოვნებს. აქციის მონაწილეები სამართალდამცველებს სიტყვიერად და ფიზიკურად უპირისპირდებიან, ასევე მათი მიმართულებით ისვრიან სხვადასხვა საგანს.
გამომდინარე იქიდან რომ აქცია სრულად გასცდა კანონით დადგენილი შეკრება მანიფესტაციის ფარგლებს და გახდა ძალადობრივი, საზოგადოებრივი წესრიგის აღდგენის მიზნით შინაგან საქმეთა სამინისტრო იწყებს კანონმდებლობით გათვალისწინებული ღონისძიების განხორციელებას.
კიდევ ერთხელ მოვუწოდებთ აქციის ორგანიზატორებს, პოლიტიკური პარტიის ლიდერებს და მონაწილეებს, დაემორჩილონ სამართალდამცველების კანონიერ მოთხოვნებს.

The protest of the rally participants on Rustaveli Avenue, in the vicinity of the Parliament building, went beyond the limits defined by the law on freedom of assembly and expression and took a violent manner.
Despite numerous appeals by the police, protesters ignore the legal requests of the law enforcement officers. They confront the law enforcement officers verbally and physically, and throw various objects in their direction.
Due to the fact that the manifestation completely went beyond the limits defined by the law on assembly and manifestation and took a violent manner, the Ministry of Internal Affairs is starting to implement measures stipulated by the law in order to restore public order.
The Ministry once again calls on the organizers of the rally, political party leaders and participants to follow the legal requests of the law enforcement officers.
The Ministry will study illegal actions that occurred during the manifestation and give an appropriate legal assessment to each of them.