პარლამენტის შენობის მიმდებარე ტერიტორიაზე მიმდინარე აქციასთან დაკავშირებით, სამართალდამცველები მობილიზებულები არიან და იცავენ თითოეული მოქალაქის უსაფრთხოებას.
საკანონმდებლო ორგანოს შენობის გარშემო შეკრებილნი არიან აქციის მონაწილეები.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფის თანამშრომლები, დეპუტატებისა და პარლამენტის აპარატის თანამშრომლების პარლამენტის შენობიდან უსაფრთხოდ გადაადგილებისა და მოვლენების ხელოვნურად ესკალაციის თავიდან არიდების მიზნით, საკანონმდებლო ორგანოს შესასვლელებთანაც იმყოფებიან და მოუწოდებენ შეკრებილებს გაათავისუფლონ პარლამენტის შენობის შესასვლელი და გამოსასვლელი სივრცეები.
„შეკრებებისა და მანიფესტაციების შესახებ“ საქართველოს კანონის შესაბამისად, აკრძალულია ადმინისტრაციული ორგანოების შესასვლელების ბლოკირება და მათი საქმიანობის შეფერხება, აქედან გამომდინარე, შინაგან საქმეთა სამინისტრო აქციის ორგანიზატორებსა და თითოეულ მონაწილეს მოუწოდებს, არ დაარღვიონ კანონი, დაემორჩილონ სამართალდამცველების მითითებას და უზრუნველყონ, რომ აქციამ ჩაიაროს მშვიდ ვითარებაში.
კანონდარღვევის ნებისმიერ ფაქტს სამართალდამცველების მხრიდან კანონით გათვალისწინებული რეაგირება მოჰყვება.

In connection with the ongoing manifestation in the vicinity of the Parliament building, law enforcement officers are mobilized and ensure safety of each citizen.
Participants of the rally are gathered around the building of the legislative body.
Employees of various departments of the Ministry of Internal Affairs, in order to ensure the safe movement for the members of the Parliament and staff of the legislative body and to avoid artificial escalation of events, are mobilized at the entrances of the legislative body and call on the gathered people to vacate the entrance and exit spaces of the Parliament building.
According to the Law of Georgia "On Assemblies and Demonstrations", it is forbidden to block the entrances of administrative bodies and disrupt their activities, therefore, the Ministry of Internal Affairs calls on the organizers of the manifestation and each participant not to violate the law, follow the instructions of the law enforcement officers and ensure that the rally is held in a peaceful environment.