შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლები, მართლწესრიგის დაცვის მიზნით, მობილიზებულნი არიან მთავრობის ადმინისტრაციის შენობის მიმდებარე ტერიტორიაზე.
აქციის მიმდინარეობისას პროტესტის გამომხატველთა მხრიდან არაერთხელ განხორციელდა ძალადობრივი ქმედებები. აქციის რამდენიმე მონაწილე არ დაემორჩილა პოლიციის კანონიერ მოთხოვნას გამოეხატათ პროტესტი მშვიდობიან ფორმაში, რის შედეგად ადმინისტრაციული წესით დაკავებულია 2 პირი.
სამართალდამცველებმა ერთ-ერთი დაკავებული პირისგან ცივი იარაღი ამოიღეს.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო, კიდევ ერთხელ, მოუწოდებს აქციის ორგანიზატორებსა და მონაწილეებს, არ განახორციელონ კანონსაწინააღმდეგო ქმედებები.

Employees of the Ministry of Internal Affairs, in order to ensure the rule of law, are mobilized in vicinity of the government administration building.
During the manifestation, violent actions were observed from the side of protestors several times. A number of rally participants ignored legal requests of police to express their protest in a peaceful manner, which was followed by administrative detention of 2 individuals.
Law enforcement officers seized a cold weapon from one of the arrested persons.
The Ministry of Internal Affairs once again calls on the organizers and participants of manifestation to refrain from illegal actions.