შინაგან საქმეთა სამინისტრო კიდევ ერთხელ მოუწოდებს პარლამენტის მიმდებარე ტერიტორიაზე მყოფ აქციის წევრებს, დაემორჩილონ სამართალდამცველების მითითებებს, თავი შეიკავონ ძალადობრივი ქმედებებისგან და პოლიციელებზე თავდასხმებისგან.
აქციის მიმდინარეობისას უკვე დაშავებულია შინაგან საქმეთა სამინისტროს ერთი თანამშრომელი.
იმ შემთხვევაში თუ, აქციის მონაწილეები გააგრძელებენ მართლსაწინააღმდეგო ქმედებებს, შინაგან საქმეთა სამინისტრო გამოიყენებს კანონით გათვალისწინებულ სპეციალურ საშუალებებს.
კიდევ ერთხელ აღვნიშნავთ, რომ კანონდარღვევის თითოეულ ფაქტს, პოლიციის მხრიდან მოყვება შესაბამისი სამართლებრივი რეაგირება.

The Ministry of Internal Affairs reiterates its calls directed to participants of manifestation in vicinity of the Georgian Parliament to follow the instructions of the law enforcement officers, refrain from violent actions as well as attacks on police officers.
One employee of the Ministry of Internal Affairs has already been injured during the manifestation.
In case if rally participants continue their illegal actions, the Ministry of Internal Affairs will administer special measures defined by law.
The Agency would like to note once again that each illegal action will be followed by appropriate legal response from the police.