შინაგან საქმეთა სამინისტროს შესაბამისი დანაყოფების თანამშრომლები, რამდენიმე საათია თბილისში, რუსთაველის გამზირზე, პარლამენტის შენობის მიმდებარე ტერიტორიაზე, საზოგადოებრივი წესრიგის დაცვის მიზნით არიან მობილიზებული. აქციის მონაწილეების ძალადობრივი ქმედებების შედეგად დაშავდა შინაგან საქმეთა სამინისტროს ერთი თანამშრომელი, რომელსაც შესაბამისი სამედიცინო დახმარება გაეწია.
სამართალდამცველებმა არაერთხელ მოუწოდეს აქციის ორგანიზატორებსა და მონაწილეებს, რომ დამორჩილებოდნენ შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლების კანონიერ მოთხოვნას, არ გასცდენოდნენ შეკრების და გამოხატვის თავისუფლების კანონით დასაშვებ ფარგლებს, აქციის მონაწილეებმა არ გაითვალისწინეს მათი კანონიერი მოთხოვნა, დაარღვიეს საზოგადოებრივი წესრიგი, სამართალდამცველებს გაუწიეს წინააღმდეგობა და მიაყენეს სიტყვიერი შეურაცხყოფა, რის შედეგადაც პოლიციამ ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა კოდექსის 166-ე და 173-ე მუხლების შესაბამისად 14 პირი დააკავა.

The employees of the relevant structural units of the Ministry of Internal Affairs have been mobilized for several hours in Tbilisi, on Rustaveli Avenue, in vicinity of the parliament building, in order to ensure public order. As a result of the violent actions of the protestors, one employee of the Ministry of Internal Affairs was injured, who received appropriate medical assistance.
The law enforcement officers repeatedly called on the organizers and participants of the protest to follow the legal requests of the representatives of the Ministry of Internal Affairs, not to exceed the limits defined by the law on freedom of assembly and expression. Participants of the rally did not take legal requests into consideration, violated public order, offered resistance to the law enforcement officers and verbally insulted them, which was followed by the arrest of 14 individuals under Articles 166 and 173 of the Code of Administrative Offenses.