შინაგან საქმეთა სამინისტრო აქციის ორგანიზატორებს და მონაწილეებს კიდევ ერთხელ მოუწოდებს დაემორჩილონ პოლიციის კანონიერ მოთხოვნას და არ გასცდნენ შეკრების და მანიფესტაციის კანონით დადგენილ ფარგლებს.
იმ შემთხვევაში თუ აქციის მონაწილეები არ დაემორჩილებიან პოლიციელების კანონიერ მოთხოვნას, გასცდებიან გამოხატვის თავისუფლებისა და მშვიდობიანი შეკრების კანონით დადგენილ ნორმებს, სამართალდამცველები წესრიგის დაცვის მიზნით, კანონით გათვალისწინებულ სპეციალურ საშუალებებს გამოიყენებენ.
სამართალდარღვევის თითოეულ შემთხვევაზე შინაგან საქმეთა სამინისტრო კანონის ფარგლებში განახორციელებს შესაბამის სამართლებრივ რეაგირებას.

The Ministry of Internal Affairs reiterates its call towards the organizers and participants of the protest rally to follow the legal requests of the police and not to exceed limits defined by the law on freedom of expression and peaceful assembly.
In case if protests participants will ignore the legal requests of the police, go beyond the norms established by the law on freedom of expression and peaceful assembly, the law enforcement officers will administer special means in accordance of the law to maintain public order.
The Ministry of Internal Affairs will take appropriate legal actions within the framework of the acting legilstaion on each case of violation.