შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფის თანამშრომლები, თბილისში, რუსთაველის გამზირზე, პარლამენტის შენობის მიმდებარე ტერიტორიაზე მიმდინარე აქციასთან დაკავშირებით, მობილიზებული არიან და იცავენ საზოგადოებრივ წესრიგს.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო მოუწოდებს აქციის ორგანიზატორებსა და მონაწილეებს, არ გასცდნენ გამოხატვის თავისუფლებისა და მშვიდობიანი შეკრების კანონით დადგენილ ნორმებს.
აქციის მიმდინარეობისას, სამართალდარღვევის ნებისმიერი ფაქტი პოლიციის მხრიდან, კანონის ფარგლებში, დაუყოვნებლივ იქნება აღკვეთილი.

The employees of various structural units of the Ministry of Internal Affairs are mobilized and ensure public order in connection with the ongoing protest on Rustaveli Avenue, Tbilisi in vicinity of the Parliament building.
The Ministry of Internal Affairs calls on the organizers and participants of the protest rally not to exceed the limits defined by the law on freedom of expression and peaceful assembly.
In the course of the protest rally, any violation of the law will be immediately foiled by the police, in accordance with the acting legislation.