შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის მეხანძრე-მაშველებმა, ბაღდათის მუნიციპალიტეტის სოფელ ნერგეეთში, კიდევ ორი ცხედარი იპოვეს. ინტენსიური სამძებრო სამუშაოების შედეგად ნაპოვნია 8 ცხედარი, ხოლო ძებნა-შველის სამუშაოები გრძელდება 1 პირის მიმართ.
მეხანძრე-მაშველები, სტიქიის ეპიცენტრში, სამძებრო ღონისძიებას შესაბამისი აღჭურვილობითა და ტექნიკით, მთელი ღამის განმავლობაში განაგრძობენ.
სტიქიის ზონაში იმყოფება შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე იოსებ ჭელიძე.
ადგილზე რჩება საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის უფროსი თემურ მღებრიშვილიც, რომელიც სამაშველო სამუშაოებს ხელმძღვანელობს.

The firefighters of the Emergency Situations Management Service of the Ministry of Internal Affairs found two more bodies in the village of Nergeeti, Baghdati municipality. As a result of intensive search operations, 8 bodies were found, and search and rescue operations continue for 1 person.
Fire-rescuers in the epicenter of the disaster zone will continue the search operation with the appropriate equipment and throughout the night.
Deputy Minister of Internal Affairs, - Ioseb Chelidze is in the disaster area at the moment.
Temur Mghebrishvili, the head of Emergency Situations Management Service, remains at the site and is in charge of rescue operation.