შინაგან საქმეთა სამინისტროს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტში რუსეთის ფედერაციის მოქალაქის, რ.შ.-ს შესაძლო გაუჩინარების ფაქტთან დაკავშირებით, გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 143-ე მუხლით მიმდინარეობს.
შეტყობინების მიღებისთანავე, თბილისის პოლიციის დეპარტამენტში შექმნილი ძებნის საქმის ფარგლებში სამართალდამცველების მიერ, გატარდა შესაბამისი ღონისძიებები, რომლის ფარგლებში ჩატარდა გასაუბრებები ყველა იმ პირთან, რომელთაც შესაძლოა ჰქონოდათ რაიმე სახის ინფორმაცია აღნიშნულ საკითხთან დაკავშირებით.
ასევე, დათვალიერდა ვიდეოსამეთვალყურეო კამერების ჩანაწერები, რომლითაც დასტურდება, რომ 12 ოქტომბერს, რუსეთის ფედერაციის მოქალაქე, მისი საცხოვრებელი მისამართიდან გაემგზავრა შიდა ქართლში, კერძოდ ქალაქ გორში, საიდანაც ტაქსით სოფელი კირბალის მიმართულებით გაემგზავრა.
გამოკითხული პირების, მათ შორის ტაქსის მძღოლის და ადგილობრივი მაცხოვრებლების მიერ მოწოდებული ინფორმაციით, აღნიშნულმა პირმა ავტომობილიდან გადასვლის შემდეგ, საკუთარი ნებით გადაკვეთა საოკუპაციო ხაზი და გაემართა ოკუპირებული ტერიტორიის სიღრმისკენ.

Shida Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs launched an investigation, under Article 143 of the Criminal Code of Georgia regarding the possible disappearance of a citizen of the Russian Federation, R.S.
As soon as the report was received, within the framework of the search case created by Tbilisi Police Department, appropriate measures were taken by the law enforcement officers, within the framework of which interviews were conducted including all persons who might have any of information regarding the mentioned issue.
Herewith, the video surveillance camera footages were have been studied, confirming that on October 12, the citizen of the Russian Federation left his residential address and went to the direction of Shida Kartli, namely the city of Gori, from where he took a taxi to the village of Kirbali.
According to the information provided by the interviewed persons, including the taxi driver and local residents, after getting out of the vehicle, the mentioned person voluntarily crossed the occupation line and headed towards the depth of the occupied territory.