შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილეები - იოსებ ჭელიძე, გიორგი ბუთხუზი და საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის უფროსი თემურ მღებრიშვილი, იმ მოქალაქეების ოჯახის წევრებთან და ახლობლებთან ერთად, რომელთანაც დაკავშირება ამ დრომდე ვერ ხერხდება სტიქიის ეპიცენტრში ჩაფრინდნენ.
მათ დეტალური ინფორმაცია მიიღეს ძებნა-შველის ღონისძიების მიმდინარეობასთან დაკავშირებით და სტიქიის ზონაში არსებულ ვითარებას პირადად გაეცნენ. დრონების საშუალებით მოხდა ტერიტორიის დათვალიერება.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლების და სტიქიის დროს დაკარგული მოქალაქეების ოჯახის წევრების შეხვედრა გუშინ მოხდა, რა დროსაც მათ გამოთქვეს სურვილი თავად ენახათ სტიქიის ზონაში არსებული რთული მდგომარეობა.
ონის მუნიციპალიტეტში, სტიქიის ზონაში, მეხანძრე-მაშველების მიერ ძებნა-შველის ღონისძიების ფარგლებში 11 ადამიანის ცხედარია ნაპოვნი.
დაკარგული მოქალაქეების ძებნის სამუშაოები მესამე დღეა უწყვეტ რეჟიმში მიმდინარეობს. სამუშაოებში ჩართულია საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის მეხანძრე- მაშველები, პოლიციის დანაყოფები, დრონები, სპეცტექნიკა და სასაზღვრო პოლიციის ვერტმფრენი. ასევე, სამუშაოებში ჩართულია საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის კინოლოგთა ჯგუფი.

Deputy Ministers of Internal Affairs - Ioseb Chelidze, Giorgi Butkhuzi and Head of Emergency Situations Management Service - Temur Mghebrishvili, together with the family members and relatives of those citizens who have not been able to be contacted so far, flew to the epicenter of the disaster.
They received detailed information on the search and rescue operation and got familiarized with situation in the disaster zone. The territory was inspected by means of drones.
The meeting of the representatives of the Ministry of Internal Affairs and the family members of the citizens lost during the disaster took place yesterday, during which they expressed their desire to see for themselves the situation in the disaster area.
In Oni municipality, in the disaster zone, 11 dead bodies were found by firemen and rescuers within the frames of the search and rescue operation.
The search for the missing citizens has been ongoing continuously for the third day. Fire-rescuers of the Emergency Situations Management Service, police units, drones, special equipment and border police helicopters are involved in the activities. The K-9 unit of Emergency Situations Management Service is involved in the operation as well.