საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრ 112-ში შემოსულია არაერთი შეტყობინება შოვში მდებარე სასტუმრო „სანსეტ შოვში“ მეწყერის შედეგად მიწის მასის ჩამოშლასთან დაკავშირებით.
გვსურს საზოგადოებას მივაწოდოთ ინფორმაცია, რომ მომხდარის შესახებ ინფორმირებულია ყველა შესაბამისი უწყება, ადგილზე მობილიზებულია შესაბამისი ტექნიკა და ასევე, ხდება ტექნიკის დამატება.
შემთხვევის ადგილზე შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის 2 ვერტმფრენით მიემგზავრებიან საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის მაშველები და სხვა საპოლიციო დანაყოფის წარმომადგენლები.
ამ ეტაპზე, დაშავებულების შესახებ დაზუსტებული ინფორმაცია არ არის, დამატებით ინფორმაციას ეტაპობრივად მოგაწვდით.

The Public Safety Command Center 112 has received a number of reports regarding the landslide in "Sunset Shovi" resort hotel located in Shovi.
We would like to inform the public that all relevant agencies have been informed regarding the incident, appropriate equipment has already been mobilized to the site, and additional machinery is being added.
Rescuers of the Emergency Situations Management Service and representatives of other police units are heading to the direction of the accident with 2 helicopters of the Border Police under the Ministry of Internal Affairs.
At this stage, there is no available information regarding the casualties, the Ministry will update the public with additional information gradually.