შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა რიკოთის უღელტეხილის მიმდებარე ტერიტორიაზე მისაბმელიანი და ნახევრადმისაბმელიანი სატვირთო ავტომობილების გატარება დაიწყეს.
რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის წარმომადგენლების მიერ ჩატარებული სამუშაოების შედეგად ახალი რეჟიმი ამოქმედდა, რომლის მიხედვითაც ამ დროისთვის აღნიშნულ გზაზე, დროის განსაზღვრულ მონაკვეთში დაშვებულია მისაბმელიანი და ნახევრადმისაბმელიანი სატვირთო ავტომობილების გადაადგილება.
საპატრულო პოლიციის წარმომადგენლები მობილიზებული არიან თბილისი-სენაკი-ლესელიძის ცენტრალური მაგისტრალის სხვადასხვა მონაკვეთზე, გამართულ საავტომობილო მოძრაობას უზრუნველყოფენ და მგზავრთა უსაფრთხოდ გადაადგილების მიზნით საგზაო მოძრაობას არეგულირებენ.

The employees of the Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs enabled the movement of trucks with trailers and semi-trailers in the vicinity of Rikoti Pass.
As a result of the works carried out by the representatives of the Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure, a new regime was put into effect, according to which, the movement of trucks with trailers and semi-trailers is allowed on the mentioned road in a certain period of time.
The representatives of the patrol police are mobilized on different sections of Tbilisi-Senaki-Leselidze central highway to ensure smooth traffic movement and to regulate traffic for the safe movement of passengers.