შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპოლიციო ძალები მობილიზებული არიან თბილისში, რუსთაველის გამზირზე, პარლამენტის შენობის მიმდებარე ტერიტორიაზე, საზოგადოებრივ წესრიგს იცავენ და აქციის უსაფრთხო გარემოში ჩატარებას უზრუნველყოფენ.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო მოუწოდებს აქციის მონაწილეებს, ორგანიზატორებსა და პოლიტიკურ ლიდერებს, არ გასცდნენ გამოხატვის თავისუფლებისა და მშვიდობიანი შეკრების კანონით დადგენილ ნორმებს.
აქციის მიმდინარეობისას, სამართალდარღვევის ნებისმიერი ფაქტი პოლიციის მხრიდან, კანონის ფარგლებში, დაუყოვნებლივ იქნება აღკვეთილი.

Police forces of the Ministry of Internal Affairs are mobilized in Tbilisi, on Rustaveli Avenue, near the Parliament building, ensuring the public order and providing the manifestation to be held in a peaceful environment.
The Ministry of Internal Affairs calls on the protesters, organizers and political leaders not to go beyond the limits defined by the law on freedom of assembly and expression.
During the manifestation, any violation will be immediately foiled by the police in accordance of the law.