შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლები თბილისში, პარლამენტის შენობის მიმდებარე ტერიტორიაზე, კანონპროექტის განხილვის პარალელურად, მიმდინარე აქციასთან დაკავშირებით, მობილიზებული არიან და საზოგადოებრივ წესრიგს იცავენ.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო, როგორც მართლწესრიგისა და მოქალაქეთა უსაფრთხოების დაცვაზე პასუხისმგებელი უწყება, მოუწოდებს აქციის ყველა მონაწილეს, არ გასცდნენ შეკრების და გამოხატვის თავისუფლების კანონით დასაშვებ ფარგლებს, დაიცვან საზოგადოებრივი წესრიგის ნორმები და დაემორჩილონ პოლიციელთა კანონიერ მოთხოვნებს.
ამასთანავე, მოვუწოდებთ აქციის ორგანიზატორებს და პოლიტიკურ ლიდერებს, არ დაუშვან ძალადობისკენ მოწოდებები და უზრუნველყონ, რომ აქციამ არ მიიღოს ძალადობრივი ხასიათი.
აქციის მიმდინარეობისას, სამართალდარღვევის ნებისმიერი ფაქტი პოლიციის მიერ, კანონის ფარგლებში, დაუყოვნებლივ იქნება აღკვეთილი.

Employees of the Ministry of Internal Affairs are mobilized in connection with the manifestation taking place near the Parliament building in Tbilisi to protect public order while the draft law is in the process of discussion.
The Ministry of Internal Affairs, as the Agency responsible for the protection of the rule of law and security of citizens, calls on all participants of the rally not to exceed the limits defined by the law on freedom of assembly and expression, observe the norms of public order and follow rightful requests of police.
Herewith, we call on rally organizers and political leaders to refrain from calls for violence and ensure that the demonstration remains peaceful.
The Ministry will apply all appropriate measures with regards to the facts of violation of the law and take legal action in accordance of the acting legislation.