შინაგან საქმეთა სამინისტროს შესაბამისი დანაყოფების თანამშრომლები მობილიზებული არიან საგარეჯოს რაიონში და საგამოძიებო მოქმედებებს ატარებენ.
გამოძიების ინფორმაციით, საცხოვრებელი კორპუსის ერთ-ერთი ბინის აივნიდან, 1974 წელს დაბადებულმა ნ.ა.-მ რამდენიმე გასროლა განახორციელა, რის შედეგადაც გარდაიცვალა 4 და დაიჭრა კორპუსის ეზოში მყოფი 5 ადამიანი.
შემთხვევის ადგილზე მოხდა პოლიციის დამატებითი ჯგუფების მობილიზება, ასევე ადგილზე გამოძახებულ იქნა შინაგან საქმეთა სამინისტროს სპეცდანიშნულების რაზმი, რომელთა მისვლისთანავე, ბრალდებულმა ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით სავარაუდოდ თვითლიკვიდაცია განახორციელა.
ადგილზე მუშაობას იწყებენ გამნაღმველები და დამატებითი ინფორმაცია მოგვიანებით გავრცელდება.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 109-ე მუხლის „ლ“ ქვეპუნქტით და 236-ე მუხლის მესამე ნაწილით მიმდინარეობს, რაც დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილ განზრახ მკვლელობას და ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვასა და ტარებას გულისხმობს.

Employees of relevant units of the Ministry of Internal Affairs are mobilized in Sagarejo district and are conducting investigative activities.
According to the investigation, N.A. (DoB 1974) fired several shots from the balcony of one of the apartments of the residential building, as a result of which 4 people died and 5 were injured in the yard of the building.
Additional police teams were mobilized at the scene of the incident, as well as a special unit of the Ministry of Internal Affairs. Upon their arrival, the accused person allegedly committed suicide with a firearm.
Miners are starting to work at the site and more information will be released later.
The investigation is being conducted under Article 109, sub-paragraph "L", Article 236 part III of the Criminal Code of Georgia, which refers to premeditated murder committed under aggravating circumstances and illegal purchase, storage and carrying of firearms and ammunition.