შინაგან საქმეთა სამინისტროს შესაბამისი დანაყოფების თანამშრომლები მობილიზებული არიან ქუთაისში, შოთა რუსთაველის გამზირზე და ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებებს ახორციელებენ. გამოძიება დაწყებულია "საქართველოს ბანკის" ერთ-ერთ ფილიალზე თავდასხმის, ტერორისტული აქტის, ტერორისტული მიზნით მძევლად ხელში ჩაგდების და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარების ფაქტზე.
ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებებით დადგინდა, რომ შეიარაღებული პირი ქუთაისში, შოთა რუსთაველის გამზირზე მდებარე “საქართველოს ბანკის" ფილიალში შეიჭრა და დიდი ოდენობით თანხის დაუფლების მიზნით რამდენიმე პირი მძევლად აიყვანა.
ამ დროისთვის, შენობაში მძევლად რჩება 12 პირი. სამართალდამცველები ყველა საჭირო ღონისძიებას ახორციელებენ მათი სწრაფად და უსაფრთხოდ გათავისუფლებისთვის.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო კვლავ მოუწოდებს მედიის წარმომადგენლებს და მოქალაქეებს, დაიცვან უსაფრთხოების ნორმები და დაემორჩილონ ადგილზე პოლიციელთა მითითებებს.
მომხდარ ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 144-ე, 236-ე, 323-ე და 329-ე მუხლებით მიმდინარეობს.

Employees of the relevant units under the Ministry of Internal Affairs are mobilized in Kutaisi, on Shota Rustaveli Avenue, conducting operational and investigative measures. The investigation was launched on the fact of the attack on one of the branches of "Bank of Georgia", the act of terrorism, taking hostages for terrorism purposes, and illegal purchase, storage and carrying of ammunition.
In the course of operational-investigative activities it has been established that an armed person broke into the branch of "Bank of Georgia" located on Shota Rustaveli Avenue, Kutaisi and took several people as hostages in order to appropriate large amount of cash.
At the moment, 12 people remain in the building as hostages. Law enforcement officers are taking all necessary measures for their timely and safe release.
The incident is being investigated under Articles 144, 236, 323 and 329 of the Criminal Code of Georgia.