საქართველოს სხვადასხვა ქალაქში საკრებულოს სხდომების პარალელურად მიმდინარეობს ორგანიზებული საპროტესტო აქციები.
პოლიციის კანონიერი მოთხოვნისადმი დაუმორჩილებლობის სამართალდარღვევის ფაქტზე სამართალდამცველებმა ზუგდიდში 2 პირი, ხოლო აჭარაში 4 პირი ადმინისტრაციული წესით დააკავეს.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლები მიმდინარე აქციებთან დაკავშირებით მობილიზებული რჩებიან და დაიცავენ საზოგადოებრივ წესრიგს. მართლწესრიგის დასაცავად იმყოფება შინაგან საქმეთა სამინისტროს ყველა შესაბამისი დანაყოფი.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო, როგორც მართლწესრიგის დაცვაზე პასუხისმგებელი უწყება, მოუწოდებს აქციის ორგანიზატორებს, პოლიტიკურ ლიდერებს და შეკრებილ მოქალაქეებს, შეკრებისა და გამოხატვის დროს დაიცვან კანონის მოთხოვნები და დაემორჩილონ პოლიციელთა კანონიერ მოთხოვნებს. წინააღმდეგ შემთხვევაში, პოლიცია იმოქმედებს საკუთარი მანდატის ფარგლებში და სამართალდარღვევის თითოეული ფაქტი დაუყოვნებლივ იქნება აღკვეთილი.

In parallel with local council meetings, protest rallies are being held in different cities of the country.
The law enforcers detained 2 persons in Zugdidi and 4 individuals in Adjara region on the fact of disobedience to the lawful request of the police.
Employees of the Ministry of Internal Affairs remain mobilized in connection with the ongoing manifestations and maintain public order on the ground. All relevant units of the Ministry of Internal Affairs are deployed to maintain the rule of law and order.
The Ministry of Internal Affairs, as the agency responsible for maintaining the rule of law, calls on citizens, political leaders and manifestation organizers to follow the requirements of the law during the assembly and expression and adhere to the rightful requests of the police. The police will act in accordance with its mandate and immediately foil any fact of violation.