როგორც საზოგადოებისთვის ცნობილია, თბილისში, მიმდინარე წლის 8 ნოემბერს, 20:00 საათზე თავისუფლების მოედანზე დაგეგმილია საპროტესტო აქცია.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლები უსაფრთხოების ზომებიდან გამომდინარე და მოვლენების ხელოვნურად ესკალაციის თავიდან არიდების მიზნით, დედაქალაქში მობილიზებული იქნებიან და საზოგადოებრივ წესრიგს დაიცავენ.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო იცავს ჩვენი მოქალაქეების საქართველოს კონსტიტუციით გარანტირებულ მშვიდობიანი შეკრებებისა და მანიფესტაციის გამართვის უფლებას.
ამასთან, აღსანიშნავია, რომ „შეკრებებისა და მანიფესტაციების შესახებ“ საქართველოს კანონის შესაბამისად, აკრძალულია ადმინისტრაციული ორგანოების ბლოკირება და მათი საქმიანობის შეფერხება.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო მიმდინარე აქციების და შეკრებების დროს მოქალაქეებსა და პოლიტიკურ ლიდერებს მოუწოდებს, დაიცვან საქართველოს კონსტიტუცია, პატივი სცენ პოლიციელთა პროფესიულ საქმიანობას, არ გასცდნენ მშვიდობიანი შეკრების კანონით დადგენილ ფარგლებს, დაემორჩილონ პოლიციის მოთხოვნას და დაიცვან საზოგადოებრივი წესრიგი. კანონდარღვევის ნებისმიერი ფაქტი პოლიციის მხრიდან მყისიერად იქნება აღკვეთილი და შესაბამისი სამართლებრივი რეაგირება მოჰყვება.

As it is known to the public, a protest rally is planned to be held on November 8 of the current year at 20:00 on Freedom Square in Tbilisi.
Employees of the Ministry of Internal Affairs will be mobilized in the capital to maintain public and security measures as well as for the prevention of artificial escalation of events.
The Ministry of Internal Affairs ensures the right of our citizens to hold peaceful assemblies and demonstrations guaranteed by the Constitution of Georgia.
Herewith, it is notable that according to the Law of Georgia on Assemblies and Manifestations, blocking of administrative institutions and hampering their activities are also prohibited by the active legislation.
The Ministry of Internal Affairs calls on citizens and political leaders involved in ongoing rallies and manifestations to act in compliance of the Constitution of Georgia, respect the professional activities of police officers, not to exceed the limits allowed by the law on freedom of assembly, follow the rightful requests of the police and observe public order. Any violation of the law will be immediately foiled by police and will be followed by appropriate legal response.