შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლები თბილისში, პარტია "ქართული ოცნების" ოფისთან მიმდინარე აქციასთან დაკავშირებით მობილიზებული არიან და იცავენ საზოგადოებრივ წესრიგს.
მოვუწოდებთ აქციის მონაწილეებს, არ გასცდნენ შეკრების და გამოხატვის თავისუფლების კანონით დასაშვებ ფარგლებს. ამასთან, ვაფრთხილებთ აქციის ორგანიზატორებს, არ დაუშვან ძალადობისკენ მოწოდებები და უზრუნველყონ, რომ აქციებმა არ მიიღოს ძალადობრივი ხასიათი.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო უზრუნველყოფს საზოგადოებრივი წესრიგის და უსაფრთხოების დაცვას. სამართალდარღვევის ფაქტებზე სამინისტრო შესაბამის სამართლებრივ რეაგირებას მოახდენს.

The employees of the Ministry of Internal Affairs are mobilized in front of the “Georgian Dream” party office in Tbilisi in connection with the ongoing manifestation and ensure public order.
We call on the protesters not to exceed the limits allowed by the law on freedom of assembly and expression. Herewith, the agency warns the rally organizers to refrain from calls for violence and ensure that the demonstration remains peaceful.
The Ministry of Internal Affairs ensures the protection of public order and safety. The Ministry will respond accordingly to any fact of violation.