გვსურს, საზოგადოებას მივაწოდოთ ინფორმაცია „თბილისი პრაიდის“ კვირეულის ფარგლებში, დაანონსებულ ღონისძიებებთან დაკავშირებით, შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ დაგეგმილი პრევენციული ღონისძიებების შესახებ.
1 ივლისს დაგეგმილ ღონისძიების უსაფრთხო გარემოში ჩატარების მიზნით, შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლები მუდმივ კომუნიკაციაში იმყოფებიან ღონისძიების ორგანიზატორებთან. ღონისძიების უსაფრთხოდ ჩატარების მიზნით სამუშაო შეხვედრა გაიმართა დღეს დილითაც, რომელსაც შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე ალექსანდრე დარახველიძე, საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი ვაჟა სირაძე და სამინისტროს სხვა წარმომადგენლები ესწრებოდნენ. შეხვედრაზე დღევანდელი ღონისძიების გარდა საუბარი იყო კვირეულის ფარგლებში დაგეგმილი სხვა ღონისძიებების შესახებაც.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო მიიღებს შესაბამის ზომებს, რათა უზრუნველყოფილ იქნას 1 ივლისს დაგეგმილი ღონისძიების უსაფრთხო ფორმატში ჩატარება, მართლწესრიგის დაცვა, ასევე, თითოეული ადამიანის გამოხატვისა და შეკრების თავისუფლებების დაცვა, რომელიც არ გასცდება კანონით დასაშვებ ფარგლებს.
მოვუწოდებთ ყველას, დაიცვან კანონის მოთხოვნები, ასევე, დაემორჩილონ პოლიციის კანონიერ მოთხოვნებს. წინააღმდეგ შემთხვევაში, პოლიცია იმოქმედებს საკუთარი მანდატის ფარგლებში და სამართალდარღვევის თითოეული ფაქტი დაუყოვნებლივ იქნება აღკვეთილი.

Ministry of Internal Affairs would like to inform the public regarding preventive measures planned by the agency in connection with the scheduled events within the framework of “Tbilisi Pride” Week.
In order to hold the event scheduled for July 1 in a safe environment, the representatives of the Ministry of Internal Affairs are in constant communication with the organizers of the event. For ensuring safe environment for the event, the working meeting was held this morning, which was attended by Deputy Minister of Internal Affairs - Alexander Darakhvelidze, Director of the Patrol Police Department -Vazha Siradze and other representatives of the Ministry. During the meeting, parties have discussed other events planned for the “Tbilisi Pride” week along the recent activities.
The Ministry of Internal Affairs will implement appropriate measures to ensure that the event scheduled for July 1 is held in a safe format, to maintain the rule of law and ensure the right to the freedom of expression and assembly of each person, which will not exceed the limits prescribed by law.
Ministry of Internal Affairs would like to call on everyone to follow the requirements of the law and adhere to the rightful requests of the police forces. The law enforcement officers will act within the frames of its mandate and each case of violation will be foiled immediately.