საქართველოს მთავრობის 2020 წლის 23 მაისის №322 დადგენილების თანახმად, კორონავირუსის გავრცელების თავიდან აცილების მიზნით, მიმდინარე წლის 2 მაისიდან 4 მაისის ჩათვლით, მთელი საქართველოს მასშტაბით, სასაფლაოების ტერიტორიაზე მოქალაქეების შესვლა იკრძალება.
აკრძალვა არ ვრცელდება მხოლოდ დაკრძალვის პროცესზე.
2 მაისიდან, საქართველოს მთელ ტერიტორიაზე, პოლიცია სასაფლაოებთან მისასვლელ გზებსა და დაწესებული რეგულაციების აღსრულების პროცესს გააკონტროლებს. შეზღუდვების დარღვევის შემთხვევაში, სამართალდამრღვევ პირს დაეკისრება ჯარიმა - 2000 ლარის ოდენობით.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო მოუწოდებს მოქალაქეებს, გამოიჩინონ მაღალი საზოგადოებრივი პასუხისმგებლობა და დაემორჩილონ არსებულ რეგულაციებს. საქართველოს ტერიტორიაზე მყოფი ყველა პირი ვალდებულია, დაიცვას საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის სფეროში მოქმედი საქართველოს კანონმდებლობის მოთხოვნები.

According to the Resolution of the Government of Georgia N322 of May 23, 2020, in order to prevent the spread of the Coronavirus, citizens will be restricted from entering the territory of cemeteries throughout Georgia from May 2 to May 4 of the current year.
From May 2, the police will monitor the roads leading to the cemeteries and the implementation of the imposed regulations throughout Georgia. In case of violation of the restrictions, individuals will be fined in the amount of 2000 GEL.
The Ministry of Internal Affairs calls on citizens to demonstrate high public responsibility and comply with mentioned regulations. All persons on the territory of Georgia must follow requirements defined by the Georgian legislation on public health.