შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფის თანამშრომლები, უსაფრთხოებისა და მართლწესრიგის დაცვის მიზნით, ნამახვანჰესის წინამოსამზადებელი სამუშაო პროცესის განახლებასთან დაკავშირებით, რიონის ხეობაში დილიდან არიან მობილიზებულები.
უსაფრთხოების მიზნით, რიონის ხეობაში მოქალაქეთა გადაადგილება გარკვეულ მიმართულებებზე დროებით იზღუდება პოლიციის შესახებ საქართველოს კანონის 25-ე და 26-ე მუხლების შესაბამისად.
გარდა ამისა, ადგილზე მობილიზებულია საპოლიციო ინფრასტრუქტურა, მათ შორის, სპეციალური სატრანსპორტო საშუალება, რომელიც რადიოკავშირის გამართულ მუშაობას უზრუნველყოფს.

Employees of various units of the Ministry of Internal Affairs have been mobilized in the Rioni gorge since morning to resume the preparatory work process for Namakhvani Hydro Power Plant to provide safety and rule of law.
For security reasons, the movement of citizens in the Rioni gorge in certain directions is temporarily restricted in accordance with Articles 25 and 26 of the Law of Georgia on Police.
In addition to the mentioned, police infrastructure is mobilized at the site, including a special vehicle that ensures radio communications smooth operation.