შინაგან საქმეთა სამინისტროს გენერალური ინსპექციის თანამშრომლებმა, სამსახურებრივი შემოწმების შედეგად, დასკვნის საფუძველზე, სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის ზუგდიდის სამმართველოს ორი უბნის ინსპექტორი და ფოთის საქალაქო განყოფილების პატრულ-ინსპექტორი სამსახურიდან დაითხოვეს.
დადგინდა, რომ აღნიშნული პირები, მოქალაქის შესახებ ინფორმაციის უკანონოდ მოძიების მიზნით, ერთმანეთს დაუკავშირდნენ, ხოლო ერთ-ერთი მათგანი თავისი კუთვნილი გენერირების მოწყობილობა „დიჯიპასის“ მეშვეობით სამინისტროს დაცულ კომპიუტერულ ბაზაში შევიდა და კონკრეტული მოქალაქის შესახებ ინფორმაცია მოიძია.
პოლიციის თანამშრომელმა მოპოვებული პერსონალური ინფორმაცია ერთ-ერთი ოპოზიციური პოლიტიკური პარტიის წარმომადგენელს გადასცა. აღნიშნული ინფორმაცია მოგვიანებით ერთ-ერთი ტელეკომპანიის ეთერში გავრცელდა.

As a result of service inquiry held by the officers of the General Inspection of the Ministry of Internal Affairs two district inspectors of the Zugdidi Police Division under Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department and the patrol - inspector of Poti city unit were dismissed from their official duties on the basis of the respective report.
It was established that the mentioned persons contacted each other in order to illegally obtain information on a certain citizen. One of them entered his generating device into the protected computer database of the Ministry and found information regarding a specific individual.
The police officer handed over the obtained personal information to the representative of one of the opposition political parties. The mentioned information was later broadcasted by one of the TV companies.
Based on the conclusion of the General Inspection, the mentioned persons have been dismissed from their positions.