შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის ბოლნისის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლები ორი ან მეტი პირის მიმართ ჯგუფურად ჩადენილ ძალადობის ფაქტზე, მოსამართლის მიერ გაცემული დაკავების განჩინების საფუძველზე, „ნაციონალური მოძრაობის“ აქტივისტის - 1986 წელს დაბადებული ა.ი.-ს საცხოვრებელ მისამართზე მივიდნენ.
მოსამართლის განჩინებას საფუძვლად დაედო მიმდინარე წლის 27 სექტემბერს, ბოლნისის მუნიციპალიტეტის სოფელ ნახიდურში, ა.ი.-ს მიერ პარტია „ქართული ოცნების“ აქტივისტების - გ.ა.-სა და ი.ა.-ს მიმართ განხორცილებული ძალადობა.
ადგილზე მისულ პოლიციელებს ა.ი.-ს ოჯახის წევრებმა და ადგილობრივმა მოსახლეობამ წინააღმდეგობა გაუწიეს და არ მისცეს მისი დაკავების საშუალება.
აღნიშნულ ფაქტთან დაკავშირებით გამოძიება დაიწყო სისხლის სამართლის კოდექსის 353-ე მუხლის მეორე ნაწილით, რაც პოლიციის საქმიანობისთვის ხელის შეშლას გულისხმობს.

In connection with the fact of violence committed in group against two or more persons, on the basis of the arrest warrant issued by the judge, the officers of Bolnisi Police Division under Kvemo Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs arrived at the place of residence of A.I. (DoB 1986) - the activist of the “United National Movement”.
The judge’s decision was based on the fact of violence which took place on September 27 in Nakhiduri village, Bolnisi municipality against “Georgian Dream” activists – G.A. and I.A. from the side of A.I.
Family members of A.I. and locals offered resistance to the police on site and did not allow law enforcement officers to make an arrest.
Regarding the mentioned fact investigation has been launched under the article 353, II part of the Criminal Code of Georgia, envisaging resistance against law enforcement officer.