შინაგან საქმეთა სამინისტრომ თბილისში, ფილარმონიის საკონცერტო დარბაზთან, კოსტავას გამზირზე მომხდარ აფეთქებასთან დაკავშირებით გამოძიება სსკ-ის 240-ე მუხლის მე-2 ნაწილით დაიწყო.
პირველადი ინფორმაციით, კლუბ "დეჟავუში" სარემონტო სამუშაოების დროს, სავარაუდოდ, ჟანგბადის ბალონი აფეთქდა.
აფეთქების შედეგად, დაშავდა 3 ადამიანი, ერთი მამაკაცი კი მიღებული დაზიანებების შედეგად გარდაიცვალა. დაშავებულები სასწრაფო სამედიცინო დახმარების ბრიგადებმა საავადმყოფოში გადაიყვანა.
შემთხვევის ადგილზე მობილიზებული არიან სამართალდამცველები, სახანძრო-სამაშველო სამსახურის თანამშრომლები და სასწრაფო დახმარების ექიმები. მოხდა პერიმეტრის შემოსაზღვრა და ტარდება საგამოძიებო მოქმედებები.
მომხდარ ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სსკ-ს 240-ე მუხლის მე-2 ნაწილით მიმდინარეობს, რაც სამთო, სამშენებლო ან სხვა სამუშაოს წარმოებისას უსაფრთხოების წესის დარღვევას გულისხმობს, რამაც სიცოცხლის მოსპობა გამოიწვია.

The Ministry of Internal Affairs has launched investigation under the part 2 of the Article 240 of the Criminal Code of Georgia on the fact of explosion on M. Kostava Avenue near Tbilisi Concert Hall (Philharmonic).
According to the initial information, an oxygen cylinder exploded during the repair works in the club "Deja Vu".
As a result of explosion 3 individuals were injured, while one man died in place due to inflicted injuries. The victims were transferred to hospital by ambulance crews.
Law enforcers, fire and rescue services and ambulance doctors are mobilized at the scene. The perimeter has been delineated and investigative actions are being carried out.
The investigated is in progress on the fact of breach of safety regulations during mining, construction or other works that results in death (part 2 of the Article 240 of the Criminal Code of Georgia).