შინაგან საქმეთა სამინისტროს საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრ - „112“-ში შემოვიდა შეტყობინება, რომ დუშეთის მუნიციპალიტეტში, სოფელ ბისოს სიახლოვეს, შატილის გზაზე მოხდა ავტოსაგზაო შემთხვევა, რის შედეგადაც მიკროავტობუსი გადავარდა კლდოვან ფერდობზე, დაახლოებით 80 მეტრის სიმაღლიდან. შეტყობინების მიღებისთანავე, ადგილზე დაუყოვნებლივ მოხდა შინაგან საქმეთა სამინისტროს ყველა შესაბამისი დანაყოფის მობილიზება. ადგილზე იმყოფებიან საპატრულო და კრიმინალური პოლიციის ეკიპაჟები, საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის მეხანძრე-მაშველთა ჯგუფები და სამაშველო ტექნიკა. ადგილზე, ასევე, იმყოფებიან სასწრაფო-სამედიცინო დახმარების ჯგუფებიც.
სამაშველო სამუშაოები უსაფრთხოების ყველა ნორმის დაცვით მიმდინარეობს. სამაშველო ჯგუფები რთული რელიეფური და მეტეოროლოგიური პირობების მიუხედავად, სამაშველო ოპერაციას უწყვეტ რეჟიმში განაგრძობენ.
პირველადი ინფორმაციით, მიკროავტობუსში მყოფი 12 მოქალაქე გარდაიცვალა, 3 კი მძიმედ დაშავდა. დაშავებულები მაშველებმა უსაფრთხო ტერიტორიაზე უკვე ამოიყვანეს, რომლებიც სასწრაფო სამედიცინო დახმარების ჯგუფებს საავადმყოფოში გადაჰყავთ. გრძელდება ტრანსპორტში მყოფი სხვა პირების ძებნისა და ამოყვანის სამუშაოები. ამასთანავე, მიმდინარეობს მგზავრთა იდენტიფიცირება და სხვა ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებები. დანიშნულია ყველა შესაბამისი ექსპერტიზა.

Public Safety Management Center “112” of the Ministry of Internal Affairs received report according to which, road accident took place on Shatili road, near to Biso village, Dusheti municipality. As a result, mini bus fell over a rocky slope, from the height of approximately 80 meters. As soon as the report was received all respective units of the Ministry of Internal Affairs were mobilized and deployed at the site. Criminal police, as well as patrol police crews, fire- rescuer teams of Emergency Situations Management Agency and special technic are mobilized at the scene. Emergency Ambulance crews are also deployed at the place of the road accident.
Rescue operations are being carried out in full compliance with all safety norms. Rescue teams continue the rescue operation, despite the difficult terrain and meteorological conditions.
According to the preliminary information, 12 citizens died as a result of falling and three have received severe injuries. Injured civilians have already been rescued by the employees of Emergency Situations Management Agency, who are being transferred to hospital by the ambulance crews at the moment. The search and rescue operation of other transport passengers continues. Passengers are undergoing identification procedures at the moment. Other operative-investigative measures underway at the moment, all relevant forensic examinations have already been appointed.