შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტი მიმდინარე წლის 14 აგვისტოს, ბათუმში, ერთ-ერთი სასტუმროს საკარანტინო სივრცეში მომხდარ ინციდენტზე გამოძიებას სისხლის სამართლის კოდექსის 115-ე მუხლით აწარმოებს.
საქმეზე მიმდინარეობს და უკვე ჩატარებულია სხვადასხვა სახის საგამოძიებო მოქმედებები, მათ შორის გამოკითხულია მომხდართან შემხებლობაში მყოფი 10-მდე პირი და ამოღებულია ფ.ჯ.-ს პირადი ნივთები. დანიშნულია სხვადასხვა სახის ექსპერტიზები.
გამოძიების ამ ეტაპზე დადგენილია, რომ მიმდინარე წლის 14 აგვისტოს, 1993 წელს დაბადებული ფ.ჯ. ბათუმში, ერთ-ერთი სასტუმროს ნომერში, სავალდებულო კარანტინის გავლის მიზნით იმყოფებოდა თავის მეგობართან - შ.თ.-სთან ერთად.
გამოძიებისთვის ჯერჯერობით დაუდგენელი მიზეზების გამო, საკარანტინო სივრცეში ფ.ჯ. გახდა აგრესიული და იქცეოდა არაადეკვატურად. კერძოდ, მან დატოვა სასტუმროს ნომერი, გამოვიდა დერეფანში და ხმაურობდა, დააზიანა სასტუმროს ინვენტარი, რითაც დაარღვია საკარანტინო წესები.
გამოძიების ინფორმაციით, შ.თ. შეეცადა მეგობრის დამშვიდებას. წესრიგის დაცვისკენ ფ.ჯ.-ს დაცვის პოლიციის და სასტუმროს თანამშრომლებმაც მოუწოდეს, თუმცა იგი არ დაემორჩილა მათ მოწოდებას, რის გამოც სასტუმროს ადმინისტრაციამ პოლიცია და სასწრაფო სამედიცინო დახმარება გამოიძახა.
ადგილზე მისულმა აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა ფ.ჯ.-ს სიმშვიდისა და წესრიგის დაცვისკენ მოუწოდეს, ასევე, საჭიროების შემთხვევაში მას დახმარებაც შესთავაზეს.
სამართალდამცველებთან გასაუბრების შემდეგ ფ.ჯ. დამშვიდდა, დაემორჩილა პოლიციის მოთხოვნას და სასტუმროს ნომერში დაბრუნება გადაწყვიტა, მისივე დროებითი საცხოვრებელი ოთახისკენ გაემართა, თუმცა მოულოდნელად მიბრუნდა და სასტუმროს მე-4 სართულიდან შენობის შიდა ტერიტორიაზე გადახტა.

Adjara Police Department of the Ministry of Internal Affairs, conducts the investigation of the incident that took place on August 14 in one of the hotels located in Batumi quarantine zone, under the article 115 envisaged by the Criminal Code of Georgia.
Various types of investigative activities have already been carried out within the frames of the ongoing investigation, including the interrogation of up to 10 people linked to the incident and seizure of F.J.'s personal belongings. Different types of examinations have already been appointed.
At this moment, it has been established that on August 14, P.J (DoB 1993) was accommodated in one of the hotel rooms along with his friend Sh.T. with the aim to undergo mandatory quarantine.
It was ascertained that P.J. behaved inadequately and aggressively, at this point for unknown reasons. In particular, he left his hotel room, went out into the hallway, made noise and damaged hotel inventory, thus, violated quarantine rules.
According to the information gathered by the investigation, Sh.T. tried to calm P.J. He was also requested by the Security Police and hotel employees to observe the established rules. Despite the afore mentioned, P.J. ignored their requests and thus, hotel administration had to call police and ambulance for assistance.
Police officers of Adjara Police Department, who arrived at the site, called on P.J. to keep calm and maintain order and even offered their help if needed. After the conversation with the law enforcers, P.J. calmed down, adhered to police request and decided to go back to the hotel room and went to the mentioned direction, however, unexpectedly he turned back and jumped from the fourth floor to the side of the hotel yard.