გვსურს, საზოგადოებას მივაწოდოთ ინფორმაცია თამარ ბაჩალიაშვილის საქმის გამოძიების მიმდინარეობასთან დაკავშირებით.
2020 წლის 5 აგვისტოს ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროდან მიღებულ იქნა ხელწერის ექსპერტიზის
დასკვნა, რომლის თანახმადაც, შემთხვევის ადგილზე ავტომანქანის დათვალიერებისას აღმოჩენილ მოცისფრო, პატარა ზომის ფურცელზე არსებული ტექსტობრივი ჩანაწერი: „ანაბარზე თანხაა, გამოიყენეთ“ - შესრულებულია თამარ ბაჩალიაშვილის მიერ. შემთხვევის ადგილზე ნანახი, თამარ ბაჩალიაშვილის კუთვნილი ავტომანქანა იყო დაკეტილ მდგომარეობაში. ავტომანქანის გასაღები კი მოთავსებული იყო უკანა სავარძელზე, რის გამოც ავტომანქანის გაღება მოხდა ოჯახის წევრების მიერ წარმოდგენილი სათადარიგო გასაღებით. ასევე, გადამოწმდა თამარ ბაჩალიაშვილის კუთვნილი ანგარიშები. ერთ-ერთ ბანკში თამარ ბაჩალიაშვილის ანაბარზე ირიცხება 75 000 ლარი.
თამარ ბაჩალიაშვილის საქმეზე ინტენსიურად გრძელდება გამოძიება, მიმდინარეობს ექსპერტიზები. სამინისტრო აქტიურ კომუნიკაციაშია ოჯახთან. აღნიშნულ საქმესთან დაკავშირებით პერიოდულად მოხდება საზოგადოების ინფორმირება.

Ministry of Internal Affairs would like to provide community with information regarding the case of Tamar Bachaliashvili.
On August 5, 2020 the agency received report from LEPL “Levan Samkharauli National Forensics Bureau” on the signature expertise. According to the report, written text (“There is a money on the deposit, use it”) on a blue piece of paper, discovered during the examination of the vehicle at the site, is Tamar Bachaliashvili’s handwriting. The vehicle at the place of the incident owned by Tamar Bachaliashvili was found in locked condition. The keys were placed inside, on the back seat of the vehicle, thus, the vehicle was opened with the spare keys provided by the family members. Herewith, the bank accounts of Tamar Bachaliashvili have also been inspected. It was established that Tamar Bachaliashvili deposited 75 000 Gel on one of the bank accounts.
Intensive investigative activities are still in progress regarding Tamar Bachaliashvili’s case and relevant expertises scheduled. The Ministry actively communicates with the family of the deceased. The agency will gradually inform public regarding the ongoing case details.