2020 წლის 24 ივნისს, შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს მთავარი სამმართველოს პოლიციის მე-7 სამმართველოში დაიწყო გამოძიება 1997 წელს დაბადებული გ.ე.-ს ჯანმრთელობის დაზიანების ფაქტზე, დანაშაული გათვალისწინებული სსკ-ის 117-ე მუხლის პირველი ნაწილით.
2020 წლის 10 ივლისს ერთ-ერთი ტელეკომპანიის ეთერში გავიდა ანონსი იმის შესახებ, რომ აპირებდნენ მომხდარი ფაქტის გაშუქებას. ვინაიდან პირდაპირ ეთერში გაჟღერდა მომხდარი დანაშაულის შესახებ და შეიქმნა საფრთხე საქმეში გამავალი პირების მიმალვის, მიღებულ იქნა გადაწყვეტილება აღნიშნული პირების დაკავების შესახებ.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული, სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, თბილისში, 2000 წელს დაბადებული გ.კ. დააკავეს სისხლის სამართლის კოდექსის 117-ე მუხლით გათვალისწინებული დანაშაულის ჩადენისთვის.
ამავე საქმესთან დაკავშირებით, 1997 წელს დაბადებული დ.ჟ. სისხლის სამართლის კოდექსის 126-ე და 238- პრიმა მუხლით გათვალისწინებული დანაშაულისთვის, ასევე, თბილისში დააკავეს.
აღნიშნულ საქმესთან დაკავშირებით, 2000 წელს დაბადებული დ.კ. პოლიციის განყოფილებაში პირადი ინიციატივით გამოცხადდა. საქმეზე დამატებითი მტკიცებულებების მოპოვებისა და დანაშაულში მონაწილე სხვა პირთა გამოვლენის მიზნით ტარდება კომპლექსური ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებები.

On June 24, 2020, Vake-Saburtalo Police Main Division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs launched investigation on the fact of causing health injury to G.E. (DoB 1997), crime envisaged under the article 117, I part of the Criminal Code of Georgia.
On July 10, 2020, an announcement was made by one of the TV companies that was planning to cover the story. Considering that the announcement was made regarding the crime, the threat of evading investigation from the side of persons involved was real and as a result, the decision was made to detain them.
As a result of operative-search and investigative activities the officers of Vake-Saburtalo Police Main Division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained G.K. (DoB 2000) for crime envisaged under the article 117 of the Criminal Code of Georgia.
In connection with the same case D.J. (DoB 1997) was also taken under arrest in Tbilisi for crimes envisaged under the articles 126 and 2381 of the Criminal Code of Georgia.
Within the scope of the ongoing investigation, D.K. (DoB 2000) showed up at police station on his own initiative. At this moment complex operative-investigative activities are being held to obtain additional evidences with regard to the case and expose others involved in the crime.